Sağlık

7 yaşındaki Durunun İstiklal Marşı sevgisi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda bayrak vesevgisinin emsalsiz örneklerinden biri yaşandı.

Atatürk İlkokulu 1-A sınıfı öğrencisi Duru Türkmen, 30 Aralık 2019 Pazartesi günü okula geç kaldı. O esnada hava soğuk ve hafif yağmurlu olduğu içinyönetimi İstiklal Marşı’nın sınıflarda okunması talimatını verdi. Bu durumdan haberi olmayan 7 yaşındaki minik Duru, okula geldiğinde hoparlörden İstiklal Marşı’nı duyuncabahçesindeki sınıf sırasındabaşınaduruşa geçti.

TEK BAŞINA İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU

Yanında kimse olmamasına rağmen İstiklal Marşı’nı baştan sona okuyan Türkmen, İstiklal Marşı sona erince sınıfına doğru koştu. Türkmen’in bayrak sevgisi okulun güvenlik kameralarınca saniye saniye takip edildi. Duru’nunbaşına İstiklal Marşı’nı okuması duygulandırdı.

Soğuğa aldırmadı, İstiklal Marşı’nı bahçedebaşına okudu İZLE

Sıradaki Haberi Oku  Çinden gelen uçağın arıtma işlemleri tamamlandı

“YİNE OLSA YİNE OKURUM”

Konuyla ilgili konuşan minik Duru, “O gün okula geç kalmıştım. İstiklal Marşı çalmaya başlayınca,bahçede durdum. Ben de İstiklal Marşı’nı okumaya başladım. Yanımda kimsenin olmadığını görünce çok şaşırdım. Yine olsaokurum.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZDAN ÜMİTLİYİZ”

Duru’nun öğretmeni Yasemin Beşdemir de, “Öğrencilerimize sürekli Atatürk ve bayrak sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Duru’nun bu davranışı bizi çoketti. Çocuklarımızdan ümitliyiz.” diye konuştu.