Sağlık

ABD korenavirüs çıktığı için mutlu

Spread the love

Çin’in Vuhan kentinde geçen yıl aralık ayında patlak veren corona salgını can almaya devam ediyor.

Virüs çevre ülkelerin dışında ABD, Kanada, Avustralya, Almanya, Fransa gibi binlerce kilometre uzaklıktaki ülkelere de yayılmaya devam ediyor.

Virüs, ortaya çıktığı Çin anakarasının dışında Çin’e bağlı üç bölgeye ve 16 ülkeye yayılmış durumda. Bugüne dek Çin dışında herhangi bir ölümlügörülmedi

“ÇİN’DEKİ VİRÜS AMERİKA’NIN HAYRINA”

Çin’de en az 170 can alıp 8000’deninsana bulaşan veedilemezse tüm dünyada kitlesel ölümlere yol açabileceği korkusu yaratan salgın, Trump’ın Ticaret Bakanı tarafından ABD’nin hayrına olarak yorumlandı.

Fox News’a konuşan Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Çin’deki koronovirüs salgınının ABD ekonomisine yarayacağını söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Avustralyadaki yangın devam ediyor

“TİCARET AMERİKAYA DÖNECEK”

Her Amerikalının kalbi koronavirüs kurbanları için atmalı, o yüzden çok makus ve kötücül bir hastalık üzerinden zafer kutlaması konuşması yapmak istemiyorum” karşılığını diyen Ross, ardından şöyle devam etti:“İş dünyası, tedarik zincirlerini yeniden gözden geçirirken koronavirüsü değerlendirmek zorunda kalacak. Bu, insanların hesaba katmak zorunda olduğu yeni bir risk etkeni. Dolayısıyla bunun istihdamın – bazısı ABD’ye bazısı Meksika’ya olmak üzere- Kuzey Amerika’yadönmesine yardımcı olacağını düşünüyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu