Sağlık

ABDnin ilk Türk Emniyet Müdürü hemşehrileriyle görüştü

ABD’nin New Jersey eyaletinde Türklerin en yoğun yaşadığı Paterson şehrine atanan ilk Türk Emniyet Müdürü İbrahim Mike Bayçora, doğum yeri Eskişehir’deki hemşehrileriyle görüntülü görüşme gerçekleştirdi.

Bayçora, Eskişehir Kuzey Kafkas Karaçay Balkar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde kendisiyle irtibat kuran hemşehrileriyle görüşmesinde, 38 yıllık polis olduğunu belirtti.

“BAŞARIM İÇİN DUA EDEN TÜM İNSANLARA MİNNETTARIM”

Türkiye’nin yanı sıra Kafkaslar’da yaşayan bazı kişilerdentelefonları aldığını söyleyen Bayçora, “Şu anda belli değil ancak bu yıl Türkiye’ye gelmeyi düşünüyorum. Başarım için dua eden tüm insanlara minnettarım. Çokoldum. Medyatik bir insan değilim. Tüm Türk halkına, Kafkaslar’da ve ABD’de yaşayan vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. ABD’de yaşadığım buçokgördü. Şimdi artık çalışmak zamanı.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Eskişehirde sözde dergah kurup dolandırıcılık yaptı

ABD’nin Türk Emniyet Müdürü hemşehrileriyle ekrandangiderdi

“GELDİĞİ ZAMAN KENDİSİNE SEVDİĞİ TÜM YEMEKLERİ İKRAM EDECEĞİZ”

Dernek Başkanı Musa Korkmaz ise Eskişehir’de 4 Temmuz’da yapacakları Uluslararası Toy Künü’ne, Bayçora’yı daettiklerini bildirerek, “Buradaki arkadaşları ile görüştüğü içinoldu. Karaçaylılara özgün yemekler var. Onları çok sevdiğini ve özlediğini söyledi. Geldiğionun sevdiği tüm yemekleri kendisine ikram edeceğiz. Onunla görüşmekten ve başarısından dolayıduyduk.” dedi.