1 sene önce
1 sene önce

Anne ve 3 çocuğunu yangından komuşları kurtardı

Merkez Bağlar ilçesi Yeniköy Mahallesi Sento Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın 2. katında, sobaya odun atan ismi öğrenilemeyen kadın, markete gitmek için kısa süreliğine evden ayrıldığı sırada sobadan çıkan kıvılcımlar yangınaoldu.

ANNE VE ÇOCUKLARI, ALEVLER ARASINDA SIKIŞTI

Yangın sırasından dumanları görerek eve gelenve yaşları 5 ile 13 arasında değişen 3 çocuk alevlerin arasında kaldı. Oda içerisinde bulunan kapıdan balkon çıkarak çığlık atıp çevreden yardım isteyenve 3 çocuğun çığlığını duyan çevre sakinleri evin kapısını kırarak alevlerin arsına dalıpve çocukları kurtardı.

Anne ve 3 çocuğu sağlık kontrolü için ambulanslarla en yakın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken,yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yangına anında müdahale ederekaltına alırken, evde büyük çapta hasar oluştu.

Sıradaki Haberi Oku  Malatyada hasarlı bina yıkım işlemi sırasında çöktü

BALKON KAPISI HAYATLARINI KURTARDI

Taksicilik yaparak evin geçimini sağlayan Cuma Büyük (50), komşularınvermesi üzerine eve geldiğini belirterek, “Komşular bana evde yangın çıktığını belirtmesi üzerine eve geldim. Yangın odun sobasından çıkan kıvılcımlardan kaynaklı çıkmış. Tabi bu sırada gelinim bu sırada aşağı bakkala gitmiş ve yangın çıkmış. 3 torunum içerideydi ve çocuklar balkon kapısı kilitli olmadığından dolayı balkona çıkarak yardım istemişler. Balkon kapısı kapalı olsaydı torunlarım şimdi hayatta olmayacaktı. Ben eve gelene kadar torunları komşular kurtarmıştı” dedi.

Öte yandan hastaneye kaldırılanve 3 çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.