Sağlık

Apple CEOsu Tim Cook, koronavirüs hakkında açıklama yaptı

Spread the love

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle şimdiye kadar, en az 170 kişi yaşamını yitirdi. Binlerce kişiye bulaşan virüs, Çin’de yaşamı durma noktasına getirirken, büyük teknoloji şirketleri de salgınlar nedeniyle çeşitli önlemler alıyor.

Koronavirüsle ilgili artan endişeler, ABD’li teknoloji şirketleri hisselerinin de gerilemesineoldu. Apple’ın hisseleri de salgın nedeniyle yüzde 3 değer kaybetti.

Şirketin CEO’su Tim Cook Reuters’a yaptığı açıklamada, Apple’ın koronavirüsün yarattığı belirsizlik nedeniyle mali hedefleri için önceki yıllara kıyasla daha geniş bir aralık belirlediğinietti.

‘YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’

Apple CEO’su, “Geçtiğimiz haftadan itibaren Çin’e seyahatleri çok kritik toplantılar ile sınırlandırdık. Olayla ilgili gelişmeler yaşanıyor ve biz de durumu yakından takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Ezgi Sertel anne oldu

Apple’ın salgının merkezi Vuhan bölgesinde de tedarikçileri olduğunu belirten Tim Cook, bazı alternatiflerinolduğunuetti. Ayrıca Cook, Vuhan dışındaki fabrikaların 10 Şubat’a kadar tatil edildiği hesaba katıldığında bile, Apple’ın beklenenden dahagelir elde edeceğini söyledi.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu