2 sene önce
2 sene önce

Apple tedarikçisi Foxconndan çalışanlara uyarı: İşe gelmeyin

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle şukadar 910 kişi yaşamını yitirirken, 40 bini aşkın kişinin de salgından etkilendiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Apple, Çin genelindeki bütün ofislerini ve mağazalarını kapattığını duyurmuştu. Ayrıca şirketin Çin’deki tedarikçileri de faaliyetlerini tamamen durdurdu.

FOXCONN ÇALIŞANLARINI UYARDI: İŞE GELMEYİN

Apple’ın Çin’deki en büyük iPhone tedarikçilerinden olan Foxconn, 10 Şubat’a kadar bütün faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı. Koronavirüs nedeniyle bu sürenin daha da uzaması, Apple’ışekilde etkileyebilir.

Yeni gelen bilgilere göre Foxconn, koronavirüs endişesi nedeniyle çalışanlarından 10 Şubat’tan sonra da işe gelmemelerini istedi.

Foxconn; çalışanlarına bir yazı göndererek Shenzhen fabrikasındandurmaları gerektiklerini ve konuyla ilgili daha sonra bilgilendirileceklerini açıkladı.

Sıradaki Haberi Oku  ABD ve Çin ticaret anlaşmasında ilk aşama imzaladı

ÇİN, EVDEN ÇALIŞMA UYGULAMASINA GEÇTİ

Virüs sebebiyle fabrikalarını kapatan şirketlerin sayısı oldukça arttı. Hong Kong Sağlık Bakanı Sophia Chan, hükümet olarak “evden çalışma” uygulamasını 16 Şubat’a kadar uzattıklarını açıkladı.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.