Sağlık

Aşırı alkolden ölen diş hekiminin arkadaşı konuştu

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde harita mühendisi Berkay T. (30), yeni yıl kutlaması için 3’ü kız, 11 arkadaşını evineetti.

Grup, gece boyu eğlenip, alkol aldı.

Sabah ise 26 yaşındaki diş hekimi Betül Karaayvaz, plastikSüleyman Ali Y. ve diş hekimi Ruşen Kaan Y.’nin hareketsiz yattığını gören arkadaşları, durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

DİŞ HEKİMİ ÖLDÜ

Eve gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Betül Karaayvaz’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Bilinçleri kapalı olan Süleyman Ali Y. ve Kaan Y. ise ambulanslarla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Karaayvaz’ın cansız bedeni, savcının incelemesinin ardından otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Karaayvaz, dün kentte gözyaşları içinde toprağa verilirken, soruşturmayı sürdüren polis, ilk olarak gençlerin alkolleenerji içeceği içtiklerini tespit etti.

Sıradaki Haberi Oku  Boeing, dünyanın en büyük çift motorlu jeti 777Xi test etti

HER ŞEYDEN NUMUNE ALINDI

Polis evde yaptığı araştırmada, uyuşturucu vealkole dair birbulamadı. Her türlü ihtimal değerlendirilerek, partide yenilip içilen tüm ürünlerden incelemek üzerealındı.

HARİTA MÜHENDİSİ UYUŞTURUCU GETİRDİ

Olayın ardından evde bulunan gençlerden Nurullah Tan, poliseverdi. Eve uyuşturucu getirdiğini, bunu kullandıklarını anlatan Tan, Betül Karaayvaz’ın yatıp uyuduğunu,kalkıp, ikinciuyuşturucu kullandığını öne sürdü.

O GECEYİ TEK TEK ANLATTI

Nurullah Tan, “31 Aralık gecesi arkadaşlarım beni arayarak; parti yapacaklarını söyleyip, çağırdılar. Partiye giderken, yanımda Karşıyaka Mahallesi’nden tanımadığım birinden kullanmak için kokain almak istedim. 100 TL karşılığında uyuşturucu aldım. Ancak aldığım uyuşturucunun kokain değil, eroin olduğunu olaydan sonra poliste yaptığım teşhiste öğrendim. Maddeyi aldıktan sonra partiye gittim. Ben eve gittiğimde, evdekilerinsahibi Berkay T.’nin kendi yaptığı el yapımı rakıyı içtiklerini, ardından da viski içmeye başladıklarını öğrendim. Ben de alkol almaya başladım. Ardından mutfağa geçtim. Aldığım uyuşturucu maddeyi, satan kişininettiği şekilde ezerek, toz haline getirip, burnuma çektim. Benim dışımda Ergün D., Burcu Ç., Veli T., Berkay T., Süleyman Ali Y. Özgür Deniz A., Ruşen Kaan Y. ve Betül Karaayvaz da uyuşturucu kullandı. Daha sonra çıkıp, arkadaşım Dilan Y.’yi almaya gittim. Birlikte evedöndük. Celal Emre K. ve Dilan Y. uyuşturucuyu kullanmadı. Saat 04.00 sıralarında uykum geldiği için yatmaya gittim. Bu sırada Berkay T., evde temizlik yapıyordu. Sabah uyandığımda, Berkay T., Betül Karaayvaz, Süleyman Ali Y. ve Ruşen Kaan Y.’yi uyandıramadıklarını söyledi. Berkay T., yatmadan önce Betül Karaayvaz ve arkadaşlarının kalan maddeyi de kullandıklarını söyledi. Betül Karaayvaz’ın ağzında sakız gibi bir şey vardı. Ağzını açıp,almasını sağlamaya çalıştım. 112’yi arayıp, yardım istedik. Acil sağlık ekipleri eve geldi ancak Betül’ün öldüğünü öğrendik.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Büyük Kudüs Mitingi, parti liderini bir araya getirdi

KESİN ÖLÜM NEDENİ RAPORLA ORTAYA ÇIKACAK

İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Nurullah Tan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ölen Betül Karaayvaz ile komaya giren Süleyman Ali Y. ve Ruşen Kaan Y. ile partide bulunan11 kişinin kan ve idrar örnekleri alındı. Örnekler, detaylı inceleme için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.