Sağlık

Başkentgazdan bağış açıklaması

Spread the love

Başkentgaz’dan yapılan yazılı açıklamada, temelleri 1960 yılında atılan grubun uzun yıllardır Türkiye Kızılay Derneği’nin kurumsal bağışçılarından biri olduğu belirtildi.

Grubun,ve uluslararası ölçekte kendini kanıtlamışve köklü birolması nedeniyle, hayır faaliyetlerini ve sosyal sorumluluklarının önemli bir bölümü Türk Kızılay’ı üzerinden gerçekleştirdiği belirtilerek, “15 Temmuz haingirişiminden sonra bağışlarımızın, özellikle Kızılay üzerinden gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır. FETÖ terör örgütünün, yıllar boyu gençlerin eğitim ve özellikle barınma ihtiyacını istismar ederek kök salarak büyüdüğü bir gerçektir. Ülkemizin ve milletimizin varlığına kast eden hain darbenin ardından milletçe kenetlendiğimiz bir süreç yaşanmıştır. Milli birlik ve beraberlik duygusunun en yoğun şekilde yaşandığı bu dönemde, devletimizin himayesinde yapılması planlanan ve milletçe gururlanacağımız nitelikte biryapılması projesine katkıda bulunmakbir görev olarak addedilmiştir” denildi.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbul Havalimanında yanlış parklara ceza yağdı

“BÜTÜN HAYIRSEVERLERİ RENCİDE ETMİŞTİR”

Grubun, kamuya karşı yükümlülüklerin her türüne ne denli özen gösteriyorsa, sosyal ve toplumsalkapsamında hayır ve yardım faaliyetlerinde de aynı hassasiyet ve özeni gösterdiği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Hayırseverlerin bağış ve yardım faaliyetlerini özel saiklerle yaptığı algısının yaratılması sadece bizi değil, bütün hayırseverleri rencide etmiştir. Kamu yararına çalışan vakıf olduğu kararı bulunan bir vakfa bağış yapmakla Kızılay’a bağış yapmak arasında hukuki ve ekonomik açıdan biryoktur. Derdimizin herhangi bir ekonomikolmadığı bağışçı olmamızdan da anlaşılmaktadır. Yapılan bağışların mevzuata uygunluğu, devletin ilgili birimleri tarafından denetlenmektedir. Kurumumuzun bütün işlemleri şeffaf ve denetime açıktır. Yapılan bağış hem hukuki hem de vicdani açıdan uygundur. Bu işlemin adeta illegal bir işlem gibi gösterilmesi büyük bir vefasızlık ve insafsızlıktır. Hukuki haklarımızın saklı olduğunu belirtir, bu tür çıkışların hayırseverlik duygularımızı köreltemeyeceğini vurgularız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu