1 sene önce
1 sene önce

Bazı illerde eğitime kar nedeniyle ara verildi

Türkiye’yi etkisi altınasoğuk ve kar yağışlı hava, hayatıetkilemeye devam ediyor.

Yoğun kar yağışı yaşanan bazı illerde, eğitimekar nedeniyleverildi.

İşte eğitimeverilen o iller;

VAN

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada,hava şartları nedeniyle Van genelinde okulların Perşembe ve Cuma günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, “İlimiz genelindehava şartları nedeniylegenelinde eğitim ve öğretime 13-14 Şubat 2020 tarihlerinde 2 gün süreyleverilmiştir. Ayrıca,ve engelligörevlilerimiz de 2 gün süreyle ideri izinli sayılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

AĞRI

Ağrı’dahava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada Ağrıgenelinde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

MUŞ

Muş’tahava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Muş Valiliği tarafından yapılan açıklamadagenelinde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Sıradaki Haberi Oku  Irak Cumhurbaşkanı, İran’ın saldırısını kınadı

BİTLİS

Bitlis’te, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniylemerkezi ve bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullar, yarın ve cuma günü tatil edildi. Bitlis’te etkili olan kar yağışı hayatıetkiledi.

Yağış nedeniylemerkez ve bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullar, yarın ve Cuma günü tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışanve engelli porsenelin de izinli sayılacağı belirtildi.

ERZİNCAN

Erzincan’da, yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildi. Tatil haberini Erzurum Valisi Ali Arslantaş, sosyal medya hesabından duyurdu.

Vali Arsalntaş, mesajında, “Yoğun kar yağışı ve yollarda oluşabilecek buzlanma nedeniyle öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Erzincangenelinde 12 Şubat Çarşamba günü öğleden sonra ve 13 Şubat Perşembe günü eğitimeverilmiştir” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Uber, Kolombiyada da kaybetti

YOZGAT

Yozgat’ta, kar nedeniyle Akdağmadeni, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Şefaatli ve Yenifakılı ilçelerinde eğitime 1 günverildi.

Yozgat Valiliği’ndan yapılan yazılı açıklamada Akdağmadeni, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Şefaatli ve Yenifakılı ilçelerinde, yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle yarın tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitime 1 günverildiğini duyuruldu. Eğitimeverilen ilçelerdeki,kurumlarında çalışanve engelli personel de 1 gün idari izinli sayılacak.

DOĞU KARADENİZ’DE, 3 İLDE OKULLARA KAR TATİLİ

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde kar ve buzlanma nedeniyle Bayburt ve Gümüşhane’nin genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Rize’de ise merkez, Ardeşen, Çayeli, Fındıklı, Hemşin ve İkizdere ilçelerinde taşımalı eğitim gören öğrencilerin yarın izinli sayılacakları açıklandı.

Rize Valiliği, Çamlıhemşin ve Pazar ilçe genelinde ise yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

Sıradaki Haberi Oku  Sıla ve eşi Hazer Amani balayına gitti

Artvin’de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle perşembe ve cuma günleri ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Artvin Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre kar yağışı vehava koşulları nedeniylegenelinde perşembe ve cuma günleri ilk ve orta dereceli okullarda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretime 2 günverildiği belirtildi.

Valilik ayrıca engelli vekamu personelinin de aynı günlerde izinli sayılacağını açıkladı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.