1 sene önce
1 sene önce

Bedensel engelli sıra arkadaşının eli, ayağı oldu

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Yılmaz Mahallesi’nde bulunan Şehit Hüseyin Arı Ortaokulu’nda eğitim gören 5’inci sınıf öğrencisi Cumali Coşkun ile doğuştan Tar Sendromu hastası olan Metin Nergiz arasındaki dostluk insanın adeta içini ısıtıyor.

HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMIYOR

Rombositopeni-radius yokluğu (Tar Sendromu) nedeniyle tekerleklikullanmak zorunda kalan Metin Nergiz’i, aynı sınıfta okuyan ve sıra arkadaşı olan arkadaşı Cumali Coşkun hiçbiryalnız bırakmıyor.

ARKADAŞININ ELİ AYAĞI OLDU

Cumali Coşkun, bedensel engeli olan arkadaşı Metin’i teneffüslerde sınıftan çıkartıyor, kantinden bir ihtiyacı olduğualıp geliyor, gerektiğida evinden alıp evine bırakıyor.

“BENİM EN FEDAKAR ARKADAŞIM”

Birinci sınıftan beri Cumali ile çok iyi bir arkadaşlık yaşadıklarını belirten Metin Nergiz, “Cumali beni elim, ayağım, kolum her şeyim oldu. Zor günlerimde herbana destek oldu ve yanımdan hiç ayrılmadı. Teneffüslerde heryanımda oluyor. Yemek yiyeceğimbanagetiriyor. Kantinden bir ihtiyacım olduğugidip alıyor. Yağmur, kar demeden evimizegidip geliyoruz. Annemle babam çalıştığıevime gelip beni evimden alıyor ve okula kadargidiyoruz. Cumali, benim en fedakar arkadaşım.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Suriye sınırındaki birliklere askeri sevkiyatlar sürüyor

“TENEFFÜSLERDE HİÇ AYRILMIYORUZ”

Cumali Coşkun da, “O benim en iyi arkadaşım. Bugüne kadar hepolduk bundan sonra daolmaya devam edeceğiz. Onunla çok güzel bir dostluğumuz var. Bazen babası işten geç çıktığıve Metin’i alacak kimse olmadığıonu evine bırakıyorum. Ben, onun eli ayağı olmaya devam edeceğim. Tek başına yapamayacağı bir şey olduğu zamanyanına gidip yardımcı oluyorum. Özellikle teneffüslerde birbirimizden hiç ayrılmıyoruz.” şeklinde konuştu.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.