1 sene önce
1 sene önce

Berfu Yenenlerin duygulandıran deprem anısı

Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremden sonradurumda olan depremzedeler için ihtiyaç malzemelerini gönderen Yenenler çiftinden dikkat çeken bir paylaşım geldi.

 

İki gündür gelengörüntülerini izleyemediğini söyleyen Berfu Yenenler, 1999 yılında Gölcük’de meydana ve binlerce kişinin hayatını kaybettiğihakkında şunları anlattı:

“BİZ DE OLABİLİRDİK”

“Fotoğrafın tarihi Eylül 1999. Bilenler vardır belki ben İzmitliyim. Bu fotoğraf da Gölcük depreminden 1 ay sonra İzmit’de çekilmiş. Çocukluk arkadaşımla. Bizolduğunda İzmit’te değildik, yaz tatiline gitmiştik. Aslında çocukluk arkadaşım ve ailesiylegidilecekti o tatile. Onlar borçlarından dolayı iptal etmek zorunda kalmıştı tatili, onlar gelemedi biz gittik. Gittiğimizin ikinci günüoldu İzmit’te.”

Çocukluk arkadaşım annesini, babasını, kardeşini bütün ailesini depremde kaybetti. Onun yerinde ben de olabilirdim, tatile gitmekten biz de vazgeçebilirdik. İki gündür gelen görüntüleri izlemeyi bile kalbim kaldırmıyor, yaşananların acısını bırakacağı yarayı tahmin bile edemiyorum. Sadece bu fotoğraftan sonra çok iyi bildiğim bir şey var, hepimiz olabilirdik, olabiliriz…”

Sıradaki Haberi Oku  Akıllı telefonlar İstanbulkart olarak kullanılabilecek

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.