Sağlık

Bir günlük bebeğin 100 dakika kalbi durduruldu

Hilmi ve Gamze Gilgil çiftinin cumartesi günü Gaziantep’te dünyaya gelen bebeklerinin yapılan tetkiklerde, kalbinde delik olduğu vedamarlarınınolarak dünyaya geldiği belirlendi.

Vakit kaybedilmeden ambulans uçakla Konya’ya getirilen Muhammet İsmail bebek, 112 Acil Servisi Yenidoğan ekiplerince özel bir hastaneye nakledildi.

100 DAKİKA KALBİ DURDURULDU

Kalp damarlarının tedavisi için 100 dakika kalbi durdurulan bebek, yapılan hayati operasyonla dünyaya “merhaba” dedi.  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman Dr. Mehmet Çelik, operasyonun başarılı geçtiğini belirterek, “Hasta, doğduğu gün hastanemize geldi. Yapılan tetkiklerin ardından ameliyatını gerçekleştirdik.” dedi.

YOĞUN BAKIMDA TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Çelik, ilk operasyonla bebeğin kalbindeki deliği ameliyat ettiklerini, ardından daolan damarların düzeltildiğini belirtti. Bebeğin sağlığına kavuşması içinçabanın gösterildiğini aktaran Çelik, “Yapılan operasyonda Muhammet İsmail bebeğin 100 dakika kadar kalbi durduruldu ve ameliyatı gerçekleştirildi. Şu anda yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Polis memuru, otomobilini çalan gence kurşun yağdırdı