Sağlık

Bursa ve İstanbul polisinden yankesicilik operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kentte çok sayıda vatandaşın çanta ve cüzdanlarının çalınması olaylarına ilişkin çalışma başlattı.

Kent genelindeki birçok yankesicilik olayına ait güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, söz konusu eylemleri aynı kişilerin yaptığını belirledi.

BURSA VE İSTANBUL’DA OPERASYON DÜZENLENDİ

Polis, teknik ve fiziki çalışmanın ardından 34 farklı olaya karıştıkları belirlenen 23 şüphelinin Bursa ve İstanbul’daki adreslerine operasyon düzenledi

15 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Operasyonda, aralarında suç örgütü elebaşı olduğu iddia edilen 72 yaşındaki A.Ç. ve suç örgütüne üye kadınların da bulunduğu 4’ü çocuk 16 zanlı gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden biri emniyetten serbest bırakılırken, diğer 15 kişi adliyeye sevk edildi.

Sıradaki Haberi Oku  Atlar, kötülüklerden arındırılmak için ateş üzerinde yürütüldü

ÇANTASINI ÇALDIKLARI KADINLA FOTOĞRAF

Çoğunluğuolan suç örgütü üyelerinin Bursa’nın Yıldırım ilçesinde ikamet ettiği ve yankesicilik yapmak için İstanbul’a gelerek suç işledikten sonra izlerini kaybettirmek içinBursa’ya döndükleri belirlendi.

Kadın zanlılardan ikisinin, bankta oturan bir kadının yanına fotoğraf çekme bahanesiyle yaklaşarak yankesicilik yaptıkları öğrenildi. Şüphelilerin çantasını çaldığı kadının arkasında fotoğraf çektirdikleri de ortaya çıktı.

Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde, şüphelilerin vatandaşlara ait çantayı çalma anı ile karıştıklarıçalma olayına ait anlar bulunuyor.