Sağlık

Bursada 2 hırsız suçüstü yakalandı

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Koğukçınar Mahallesi’nde saat 23.00 sıralarında, pastahanenin kapanmasını fırsat bilen 3 çocuk etrafı kolaçan ettikten sonra 2’si, pastahanenin depo kısmındaki havalandırma camını açarak içeri girdi.

BİR VATANDAŞ İHBAR ETTİ

Çocukları gören bir vatandaşın polisevermesi üzerineyerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekiplerinin geldiğini gören gözcü, içerideki arkadaşlarınavermedenyerinden kaçtı. Pastahanenin çevresini inceleyen polis ekipleri, havalandırma camlarının açık olduğunuedince içeriyietti.

SOYUNMA ODASINDA YAKALANDILAR

Kasanın bulunduğu kısmın dağınık olduğunu gören ekipler, pastahanenin alt katındaki depoya indi. Soyunma odasında saklanmaya çalışan 2 kişi, yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların pastahaneye girmeleri, kasadaki paraları almaları ve polis tarafından yakalanmaları ise iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Pastahane fareleri polisten kaçamadı VİDEO

Sıradaki Haberi Oku  Tarikatlar kurumlara sızıyor iddiası Bakan Güle soruldu

“ONLAR BİZİM EKSİĞİMİZİ BİZDEN İYİ BİLİYORLAR”

Aynı hırsızların belli aralıklarla 4daha pastahaneye girdiğinieden işletme sahibi Ufuk Kırçiler, “Sağ olsun arkadaşlar haftada bir dükkana giriyor. Biz kapatıyoruz, onlar bizim eksiğimizi bizden daha iyi biliyorlar. Bize de bunu gösteriyorlar. İlk girdiklerinde 5-6 bin liraaldılar. Ondan sonra sürekli girdiler. En sonunda yakalanıp taktılar kelepçeyi götürdüler. Sokaktaki küçük pencereden girdiler. Ama onlar içinetmiyor. Daha önce kapının üstünden atladılar. Alarm sistemi ve kamera sistemini kurunca bu sefer alt kısımdaki pencereden girdiler” diye konuştu.