Sağlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azize Çelik ile telefonda görüştü

Spread the love

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’daki depremde Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki binanın enkazından 17 saat sonra yaralı olarak kurtarılan Azize Çelik ile telefonda görüştü.

O ANLAR SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın,altından kurtarılan ve yoğun bakımdaki tedavisi tamamlanan Azize Çelik ile yaptığı telefon görüşmesinin videosunu paylaştı.

Fahrettin Altun, “Çarpmayanolur mu” başlığıyla yaptığı paylaşımda, “Temenniler ortak. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” ifadesini kullandı.

“ÇOK BÜYÜK BİR İMTİHANDAN GEÇTİK”

Paylaşılan videoda, Azize Çelik’e nasıl olduğunu ve sağlık durumunu soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mevlam sizleri gerçekten korudu, sizleri millete bağışladı. Allahve yardımcımız olsun. Çok büyük bir imtihandan geçtik.” diye konuştu.

Erdoğan, videoda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başından itibaren deprem bölgesinde çok büyük mücadele verdiklerini de belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Lübnanda askerlere pusu kuruldu: 2 ölü 3 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azize Çelik ile telefonda görüştü

TEKRAR BİR ARAYA GELECEKLER

Depremzede Çelik, yoğun bakımda olduğu sırada kendisini ziyarete gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görememenin üzüntüsünü belirtt. Erdoğan ise “İnşallah ya sen buraya gelirsin ya da biz oraya geldiğimizde orada görüşürüz.” karşılığını verdi.

AZİZE, GÖRÜŞME SIRASINDA HEYECAN YAŞADI

Görüşmeden duyduğu heyecanı “kalbim çarpıyor” sözleriyle dile getiren Çelik, “Allah devletimize zeval vermesin, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Allah herkesten razı olsun.” dedi.

Erdoğan, Azize Çelik’in eşi Cengiz Çelik ile de telefonda görüşerek, göz aydınlığı dileğini iletti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu