Sağlık

Demokratların seçim yarışında Sanders, Bidenın önünde

Spread the love

ABD’nin CNN kanalı tarafından yapılanankette, ülkedeyıl yapılacak başkanlık seçimleri için Demokratadayları arasındakitablo daha da belirginleşti.

SANDERS, BİDEN’I 3 PUANLA GEÇTİ

Ülke genelindeki kayıtlı Demokrat seçmenler arasında yapılan ankette oyların yüzde 27’siniSanders, yarışı ilk sırada götüren Barack Obama döneminde başkan yardımcılığı yapan Biden’ı 3 puanla geçti.

SANDERS, OYUNU 7 PUAN ARTIRDI

Ankette 3 puanlık farkın “hata payı” içinde olduğu belirtilirken, sonuç olarak kimin ilk sırada olduğunun netleşmediğine işaret edildi. Buna rağmen Sanders’in, CNN’in aralık ayında yaptığı anket sonucuna kıyaslaoranını 7 puan arttırdığı vurgulandı.

BİDEN, TRUMP’A KARŞI HALEN FAVORİ

Ayrıca Sanders’in, rakipleri arasında “seçmenin sorunlarına en iyi hitap eden” aday adayı olduğu belirtilen ankette, Başkan Donald Trump’a karşı zafer kazanma ihtimali en yüksek adayın ise hala Biden olduğuedildi.

Sıradaki Haberi Oku  Bağdatta füze saldırısı: İranlı komutan öldürüldü

Diğer yandan ankete göre, katılımcıların yüzde 57’si Trump’ı yenebilecek birçıkarmanın, kendilerini ilgilendiren konularda hemfikir olan birini seçmekten daha önemli olduğunu belirtti.

Ankette Massachusetts senatörü Elizabeth Warren yüzde 14, Indiana Valisi Pete Buttigieg yüzde 11 ve yarışa sonradanolan milyarder işadamı Michael Bloomberg ise yüzde 5aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu