Sağlık

Doğu Anadoluda kış esareti yaşanıyor

Doğu Anadolu’da üç ilde bulunan 130 yerleşim birimine, ulaşım sağlanamıyor.

Van, Bitlis ve Muş’ta 130 yerleşim biriminin yolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

KARLA MÜCADELE BAŞLADI

Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Bahçesaray ilçesinde kar yağışı dolayısıyla 5 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri, kapalı yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

MUŞ’TA 75 KÖY YOLU KAPALI

Muş’ta dün etkisini gösteren kar yağışı ve tipi nedeniyle 75 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, yaptığı açıklamada, kapalı yolların açılması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini, acil durumlar için de ekiplerin hazır bekletildiğini bildirdi. Kar kalınlığının bir metreyi bulduğu Üçevler köyünde besiciler hayvanlarını kar örtüsü üzerinde besliyor. Muş-Bitlisyolunun 45’inci kilometresinde yoğun sis nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken,merkezinde soğuk hava dolayısıyla ağaçlarda kırağı oluştu.

Sıradaki Haberi Oku  6 kız öğrencisini taciz eden öğretmen

BİTLİS’TE 70 KÖYE ULAŞILAMIYOR

Bitlis’te kar yağışı ve tipi nedeniyle 70 köy yolu ulaşıma kapandı. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, yaptığı açıklamada,merkezi ve ilçelere bağlı 70 köye ulaşımın sağlanamadığını belirtti. Kurtkan, köylerde yol açma çalışmalarının devam ettiğini,durumlara karşı da ekiplerin hazır bekletildiğini aktardı. Ahlat ilçesinde ise dün başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkisini sürdürüyor. Vatandaşlarve iş yerlerinin önünde biriken kar yığınlarını temizlerken belediye ekipleri mahalle yollarını ulaşıma açtı.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ilepus, yer yer sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede, rüzgar, genellikleve kuzeydoğu yönlerden hafif,sıra orta kuvvette esecek. Günün en yüksek sıcaklıklarının Van’da 4, Hakkari’de eksi 5, Bitlis’te eksi 2 ve Muş’ta 1olması bekleniyor.

Sıradaki Haberi Oku  Patrona hakkımı helal etmiyorum dedi, kovuldu