1 sene önce
1 sene önce

Domuz bağı yapıp çuvallayıp kaçtılar

Afyonkarahisarmerkezindeki kiralık bir evden 20 Aralık’ta kötügelmesi üzerinesakinleri,sahibi Abdullah G.’yeverdi.

Abdullah G., anahtarla girdiğiodalı evdeki çuvalın içinde ceset olduğunu görünce poliseverdi. İhbar üzerine eve gelen ekipler, domuz bağı yapılarak, başı aşağışekilde çuvala konulmuş erkek cesedi buldu.

KİMLİK TESPİTİ YAPILDI

Yapılan incelemede, cansız bedenin, Gebeceler beldesinde çobanlık yapan Afgan Farid Mohammedi’ye ait olduğu belirlendi. Mohammedi’nin 11 gün önce öldüğü tespit edildi.

Mohammedi’nin çürümeye başlayan cesedi, otopsi için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 740 saatlik güvenlik kamerası ve mobese kayıtlarını inceledi. Titiz çalışma sonucu Afganistan uyruklu Z.A. adlı kadın ile U.R. ve Z.R. adlı erkek şüpheliler belirlendi. Ekipler, 3 kişinin yakalanması için harekete geçti.

Sıradaki Haberi Oku  Brezilyada rüzgar havaalanının çatısını uçurdu

ANKARA’DA YAKALANDILAR

Şüphelilerin, 10 Aralık’ta Ankara’ya kaçtığı belirlendi. Takibe alınan 3 şüpheli, 3 Ocak’ta Ankara’da düzenlenen operasyonla yakalanarak, Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

YARALAYIP BAZANIN İÇİNDE ÖLMESİNİ BEKLEDİLER

Cinayeti itiraf ettiler Şüpheliler emniyette verdikleri ifadelerinde; cinayeti itiraf etti. U.R. ve Z.R., Farid Mohammedi ile Z.A. yüzünden sürekliyaşadıklarını anlattı. Şüpheliler, Mohammedi’yi eve çağırdıklarını, geldiğinde sopayla başınınkısmına vurarak, yere düşürdüklerini, ellerini ve ağzını bağlayıp, dövdükten sonra cebinden telefonunu, sigarasını ve paralarını alarak, bazanın içine koyduklarını, ertesi gün öldüğünü anladıktan sonra da çuvala koyup, götürmeye çalıştıklarını; ancak kan aktığı için götüremediklerini söyledi.

İTİRAF ETTİLER

Olayıgerçekleştirdiklerini belirten şüpheliler, daha sonra taksiyle gece vakti Ankara’ya kaçtıklarını anlattı. Şüpheliler, evde bulunan kanlı sopayı olayda kullandıklarını da itiraf etti. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan U.R., Z.R. ve Z.A., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Sıradaki Haberi Oku  Denizlide polis memurunun öldüğü kaza

TAKSİCİYE DE CEZA

Şüphelileri Ankara’ya götüren taksiciye, ‘yolbelgesi ve kimliği olmayan yabancı uyruklu yolcu taşımak’ suçundan 5 bin 660 liralık idaricezası uygulandığı belirtildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.