1 sene önce
1 sene önce

Ekrem İmamoğludan ÇED raporu onayına tepki

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kanal İstanbul ÇED raporunu onaylamasınıbir dille eleştirdi.

Kanal İstanbul projesi kapsamında yapılması planlanan 1/100 bin ölçekli çevre düzeni planının bugün askıya asıldığını belirten İmamoğlu, bu plana itirazını gerçekleştirdiklerini belirtti.

“DİLEKÇELERE BAKILMADI” İDDİASI

ÇED raporuyla ilgili dilekçe verenlerin dinlenmediğini dile getiren İmamoğlu, “Ben istersem yaparım’ anlayışı var. Dilekçelerin incelendiğini, görüldüğünü bile düşünmüyorum.” dedi.

“İTİRAZ VE HUKUKİ SÜREÇLERİ SONUNA KADAR KULLANACAĞIZ”

İBB Başkanı İmamoğlu, “Proje bu ayın sonuna kadar askıda kalacak, hemşehri hukuku çerçevesinde itirazımı vereceğim. Ben şahsen mahkeme açma hakkımı kullanacağım. Toplumun da bunu en üst seviyede kullanacağını biliyorum. Bu ayın sonuna kadar bütün İstanbulluların bu plana itirazda bulunma özverisinde bulunacağına inanıyorum. Dolayısıyla hukuki yollarla İstanbulluların katılımı ve desteğiyle bana göre İstanbul’a yapılacak en büyük ihaneti engellemeye çalışıyoruz. Hem itiraz hem hukuki süreçleri sonuna kadar kullanacağız.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Hintli adam karısının kesik kafasıyla sokakta yürüdü

“BU DENLİ TEHLİKELİ BİR SÜREÇ”

“Toplumun sesini duymak istiyorsanız, dinlersiniz.” diyen imamoğlu, konuşmasını şöyle noktaladı:

“İşin ruhunu kavrama konusunda bir çaba içinde olduklarını düşünmüyorum. Bu iş incelik meselesi, toplumun sesini duymak istiyorsanız dinlerseniz. Hukukçuların bu denli tehlikeli bir sürece olumluvereceğini ve hakkımızın onların sayesinde savunulacağını düşünüyorum. Bu İstanbul halkının bana verdiği görevin bir karşılığıdır.” ifadelerini kullandı.

AYNI ANDA AÇIKLAMA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklama yaptığı dakikalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gazetecilerin sorularını yanıtlıyordu. Erdoğan, Kanal İstanbul projesi ile ilgili doğru kararın verildiği dile getirdi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.