1 sene önce
1 sene önce

Ersin Tatardan Mustafa Akıncıya sert tepki

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın İngiliz The Guardian gazetesine yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Tatar, Akıncının olmayan bir şeyi ileri sürerek Türkiye’ye yönelik eleştireler yöneltmesinin ’seçimleri kazanma niyetli’ sonyanlış bir davranış olduğunu söyledi.

AKINCI’YA YANIT SANDIKTA

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıslı Türklerin iradesi ile yaşasın ve yücelsin diye kuruldu. Sayın Akıncı’nın buna rağmen Türkiye’nin KKTC’yiyapacağı gibi bir iddia ileri sürmesi temelsizdir. Biz eminiz ki halkımız kendisine hiçbir yararı olmayan bu tutuma gereken yanıtı Sayın Akıncı’yı seçmeyerek sandıkta gösterecektir” diyen Başbakan Tatar açıklamasında şunları kaydetti;

RUMLARIN ÇOK HOŞUNA GİDEN DEMEÇ

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Anavatan Türkiye herkardeşçe,bir işbirliği içinde olmalı, Kıbrıs konusunuyürütmelidir. Bunun başka türlüsü, ulusumuzun, halkımızın zararınadır. Ne yazık ki Sayın Akıncı bu çizgiden çok uzaklardadır ve bize göre halkımızın güvenliğine, geleceğinesağlamak yerinevermektedir. Bunun enörneği, Sayın Akıncı’nın İngiliz The Guardian gazetesine verdiği, Rumların çok hoşuna giden demeçtir.

Sıradaki Haberi Oku  Depremde balkondan atlayan genç kız

Sayın Akıncı maalesef Kıbrıs sorunun çözümü konusunda Türkiye tarafından gösterilen anlayış ve çabaları göz ardı etmekte ve nerdeyse Türkiyeyi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinihaline getirmeye çalışmakla suçlamaktadır.”

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.