Sağlık

Esenlerde peş peşe park halindeki iki minibüs yandı

İstanbul’un Esenler ilçesi Nine Hatun Mahallesi’nde gece saat 23.45 sıralarında, 148. Sokak girişinde bulunan çöp konteynerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

MİNİBÜSE SIÇRADI

Çevredeki vatandaşlar da durumuitfaiye ve polis ekiplerineverdi. Yangın konteynerin yanında park halindeki içinde tekstildönüşüm malzemesi bulunan 34 RV 2686 plakalı minibüse de sirayet etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek büyümedenaltına aldı.

POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Çöpte ve minibüsteki yangını söndüren itfaiye ekipleri soğutma çalışması da yaptı. Polis ekipleri deyerine ‘Akrep’ diye tabir edilen zırhlı polis aracıyla gelerek geniş güvenlik önlemi aldı. Minibüsün sahibinden de bilgipolis ekipleri etrafta güvenlik kamera çalışması yaptı.

150 METRE UZAKLIKTA BAŞKA BİR MİNİBÜSTE YANGIN ÇIKTI

İtfaiye ekiplerinin çalışması bitmesiyle polis ekipleri deyerinden ayrıldı. Bu sırada polis ekipleri ilkyerinin yaklaşık 150 metre yakınında 34 LAV 898 plakalı başka bir servis minibüsünden alevlerin yükseldiğinietti. Polis ekipleriitfaiye ekiplerineverdi.

Sıradaki Haberi Oku  Android 10 güncellemesi alacak LG modelleri

POLİS EKİPLERİ KUNDAKLAMADAN ŞÜPHELENİYOR

İtfaiye ekipleri kısa süredeyerine gelerekalev yanan servis minibüsüne müdahale etti. İtfaiye ekipleri yaptıkları çalışma ile yangınıaltına alarak soğutma çalışması yaptı. Polis ekipleri de kundaklama şüphesi üzerine çalışmalarını sürdürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.