1 sene önce
1 sene önce

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü

Konya’nın Çumra ilçesinde belediyede işçi olarak çalışan 46 yaşındaki Necati Keleş’in annesi Ayşe Keleş, 19 Kasım 2005 tarihinde güvenlik güçlerine giderek kayıp müracaatında bulundu.

O dönem yapılan aramalarda, Keleş’in izine ulaşılamadı.

Aradan geçen zamanın ardından Çumra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Keleş’in bulunması için yeniden soruşturma başlatıldı.

ÖZEL EKİP KURULDU

Soruşturma kapsamında dosya, 6 ay önce Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne devredildi. Özel ekip, Necati Keleş’in 47 yaşındaki Sebahat Bilici ile 2004 yılı aralık ayında evlendiğini, çiftin 10 ay evli kaldıktan sonra Bilici’nin şiddet gördüğü iddiasıyla evi terk ettiğini belirledi.

KAYBOLMADAN 12 GÜN ÖNCE BOŞANMA DAVASI AÇTI

İkinci evliliğini yapan Keleş’in, kaybolmadan 12 gün önce de Bilici’nin boşanma davası açtığıve geçen süreç içinde de boşandığı saptandı. İlk evliliğinden 3 çocuğu olan Bilici’nin; Keleş’i öldürmüş olabileceği üzerinde duran ekip, çalışmasını bu yönde yoğunlaştırdı.

Sıradaki Haberi Oku  Diyarbakırda teröristlere ait sığınaklar imha edildi

KARDEŞİ VE AKRABASIYLA GÖRÜŞTÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Polis, Necati Keleş’in kayıp olduğu dönemde Sebahat Bilici’nin, sık sık kardeşi Mustafa Yeşil ve akrabası Kadir Bakır ile görüştüğünü saptadı. Bunun üzerine Sebahat Bilici, kardeşi Mustafa Yeşil (44), akrabası Kadir Bakır (41) ve olaya karıştığı öne sürülen oğlu Hüseyin Bilici (31) şüphe üzerine pazartesi günü gözaltına alındı.

CESEDİ GÖMDÜKLERİ YERİ GÖSTERDİ

Şüphelilerden Kadir Bakır, Necati Keleş’i öldürüp, Bozkır ilçesine bağlı Tepebaşı köyü mevkisindeki dağlık alanda gömdüklerini itiraf etti. Bunun üzerine ekipler, Kadir Bakır ilebölgeye gitti. Bakır, yaklaşık 1 metre yüksekliğinde karla kaplı alanda Keleş’i öldürüp gömdükleri yeri gösterdi. İş makinası yardımıyla yapılan kazı çalışmasında, öldürüldükten sonra cesedi çuval içine konmuş olan Keleş’in kemiklerine ulaşıldı. Kemik parçaları, incelenmek üzere Çumra Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Çanakkalede 9 kişilik araçtan 22 mülteci çıktı

CESEDİ KAMYONETLE DAĞLIK ALANA GETİRDİLER

Kadir Bakır ifadesinde, Necati Keleş’i uyuttuktan sonra kabloyla boğarak öldürdüklerini, daha sonra çuval içerisine koydukları cesedi, kamyonetle dağlık alana götürüp gömdüklerini söyledi. Çobanlık da yapan Bakır, cesedi gömdükleri bölgeye sık sık giderekettiğini anlattı.

EŞİ, KAHVESİNE UYKU İLACI ATIP UYUTTU

Yapılan sorgulamasında o dönem bir diş hekiminin yanında çalıştığını belirten Sebahat Bilici,günü ayrı yaşadıkları için eşi Necati Keleş ile Konya’da buluştuklarını ve sonra Çumra’daki evlerine geldiğini söyledi. Evde eşinin kahvesine uyku ilacı kattığını belirten Bilici, ”Necati bana evlendiğimiz günden beri şiddet uyguluyordu. Ben de olaydan kısa süre önce boşanma davası açtım. O gün eve geldikten sonra bana ‘Madem boşanma davası açtın, oüzerine yaptığım malları banavereceksin’ diyerek beni dövdü. Ben, ona yaptığım kahvenin içerisine uyku ilacı attım. Necati bir süre sonra uyudu.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Avrupalı turistler İran zervesyonlarını iptal etti

“KARDEŞİM VE AKRABAM BOĞARAK ÖLDÜRDÜ”

Eşi uyuduktan sonra eve kardeşi Mustafa Yeşil ile akrabası Kadir Bakır’ı çağırdığını belirten Bilici, ”Kardeşim ve akrabam olan Kadir Bakır’ı çağırdım. Onlarda Necati’yi boğarak öldürdü. Sonra getirip araziye gömdük.” diye konuştu.

HAYVANLARIN CESEDİ ÇIKARMAMASI İÇİN ÜZERİNE TAŞ KOYDULAR

Sebahat Bilici, olaydan bir gün sonra eşinin cesedini gömdükleri yeregittiklerini belirterek, “Ertesi gün de aynı yere gidip cesedi hayvanlar çıkarmaması için üzerine ve yanlarına taş koyduk.” ifadelerini kullandı.

PARMAĞINDA SEBAHAT YAZILI YÜZÜK ÇIKTI

Öldürülüp cesedi çuvala konan Necati Keleş’in bulunan kemikleri arasında parmağında, üzerinde ‘Sebahat’ yazılı yüzük bulunduğu öğrenildi. Keleş’in cenazesi yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Necati Keleş’in cenazesi, Çumra ilçesinde toprağa verildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli, bugün adliyeye sevk edildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.