Sağlık

Eşi ölsün diye büyü yaptıracaktı, dolandırıldı

Almanya’da yaşayan ve eşi için ölüm büyüsü yaptırmak isteyen F.A., internetten bulduğu medyumluk ve büyücülük yapan siteyi aradı.

Telefonda görüştüğü şahıs, dini konularda, büyü,büyü ve parapsikolojisi konusunda uzman olduklarını, insanlara metafizik yollarla yardım ettiklerini söyledi.

4 AYDA 8 BİN EURO ALDI

Konuşmanın ardından A.G. isimli şahıs, F.A.’yı WhatsApp üzerinden arayıp, mesajlar attı. Büyü ve büyücülük konusunda uzman olduğuna dair uzun konuşmalar yaparak, kendisinin sorunlarını da aynı şekilde büyü yoluyla çözeceğini söyledi ve kadından büyü için başta bin euro göndermesini istedi. Müşteki kadının istediği parayı göndermesi üzerine şüpheli A.G., büyü içinmalzeme alması gerektiğini, büyünün yarım kaldığını ve tamamlanmaması halinde başına felaketler geleceğini söyleyerek 20 Ağustos-25 Aralık 2018 tarihleri arasında parça parça olmak üzere toplamda 8 bin euro parasını aldı.

Sıradaki Haberi Oku  Merkelin partisinin genel başkanı istifa etti

(R.A.Ç.)

PARALARI ÇEKEN DE SORGULANDI

Olayın ardından dolandırıldığını anlayan F.A.’nın Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunması “nitelikli dolandırıcılık” suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında yatırılan paraları çektiği tespit edilen ve ifadesi alınan R.A.Ç.(23), “Müştekiyi tanımıyorum. Ben kimseyi arayıp ‘büyücülük yapıyorum, bu konuda uzmanım’ demedim. Bu şekilde kimsedenalmadım, kimseyi dolandırmadım. Yaklaşık 2önce A.G. isimli şahsın emlak dükkanında işçi olarak çalışıyordum. Bu şahıs benden ‘Yurt dışında iş yerim var, oradangelecek. Benim limitim doldu’ diyerek kimlik fotokopimi, telefon numaramı ve banka hesabımı istemişti. Ben de çocukluk arkadaşım diyerek, güvenerek vermiştim. Sitede bulunan telefon numarasını A.G. kullanıyordu. Dolandırıcılık olayıyla alakam yoktur.” diyerek suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Adana’da 2 bin 110 adet cinsel ürün el geçirildi

“ÖLÜM BÜYÜSÜ YAPTIRMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Şüpheli A.G.(22) ise, “Bir arkadaşımın bana internetten ‘medyum fal’ ile ilgilivererek iş yapmamı bu şekilde çokkazanacağımı söylemesi üzerine ‘www.medyumzaven.com’ adli siteyi bir başkasından devraldım ve kullanmaya başladım. Her ne kadar büyü ve medyumluktan bahsedilmişse de ben sadece fal bakıyordum. Müşteki benimle önce internet üzerinden daha sonra telefonla iletişime geçti. Yurt dışında yaşadığını ve ölüm büyüsü yaptırmak istediğini söyledi.” dedi.

(A.G.)

“PARAYA İHTİYACIM VARDI, PİŞMANIM”

Büyücülükle herhangi bir ilgisi veya faaliyeti olmadığını iddia eden şüpheli, “Müştekinin ilk başta dalga geçtiğini düşündüm. Kendisindengöndermesini talep ettim. Para göndermeyi kabul edince, arkadaşım R.A.Ç. adına göndermesini söyledim. Müşteki bana parça parça olmak üzere toplamda 8 bin euro gönderdi. Arkadaşım R.A.Ç. sadece bana yardımcı olmak için adına gelen parayı çekerek, bana teslim etti. Karşılığında herhangi bir şey vermedim. Paraya ihtiyacım olduğu için bu eylemi gerçekleştirdim. Pişmanım.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Batmanda kaçak inşaat yıkımında zabıtaya saldırı

Konuya ilişkin savcılığın soruşturması sürüyor.