1 sene önce
1 sene önce

Faytoncuların İBBde işe alınması kararı

İBB Meclisi Adalar’daki tescilli fayton plakalarının İBB tarafından satın alınmasını onayladı.

Faytonculara, Adalar’da bulunan 277 tescilli fayton plakasının her biri için 300 bin lira,başına ise 4 bin lira ödenecek.

Meclis’te çıkan karar göre, faytoncu ya da ailelerinden birer kişi de İBB’de işe alınacak.

“FAYTONLARA 300 BİN LİRA, AT BAŞI 4 BİN LİRA ÖDENECEK”

Faytoncular Odası Başkanı Hıdır Ünal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sonuç bizim açımızdan çok iç açıcı değil. Ama en nihayetinde İBB’ninbirliği ile aldığı bir karar. İki siyasi partinin ortaklaşa aldığı bir karar. Buna da saygı duymak durumundayız. Tabii birkaçtoplantı yaptık İBB ilefiyat belirleme bizim bilgimiz dışında gerçekleşmişti. Bizimtalebimiz, yeniden iç ulaşımı elektrikli araçlar ile bizim yapmamızdıİBB kendimiz yapacağız diye karar vermişti. İlk başta 250 bin lira olarak belirlenmişti,bugünkü yaptığımız temaslar sonucunda, her iki gruba da teşekkür ediyorum, bizi dikkate aldılar ve dinlediler, 300 bin liraya çıkarttılar. At başı da 4 bin lira faytonculara ödenecek” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Irak başbakanı: ABD ordusundan çekilme mektubu aldık

HER FAYTONCU ALİESİNDEN BİR KİŞİ İBB’DE İŞE ALINACAK

Ünal, “Ayrıca her plaka sahibinin ailesinden birini ya da kendisini işe alacaklar. Ana karada özellikle İSPARK’ta işe alınacaklarını söylediler bize. Zaten Meclis kararında da var. 3 maddemeclis kararında faytonların fiyatı, atların fiyatı bir de işe alınacaklar konusunda üç karar var” diye konuştu.

“ATLARINI VERMEK İSTEMEYENLER BAKMAYA DEVAM EDEBİLECEK”

Ünal, “Atlar sahipli maldır, kimse zorla alamaz. İBB’nin de böyle bir niyeti yok zaten. İBB faytoncular mağdur olmasın diye, mademki atını faytonuna koşamayacaksa,başı 4 bin liraediyor. Vermek istemeyen arkadaşlarımız atına bakabilir. O konuda bir zorlama yok” ifadelerini kullandı.

“İBB İLE İŞİMİZ TAM ANLAMIYLA BİTMİŞ DEĞİL”

Ünal, “Henüz bizim İBB ile işimiz tam anlamıyla bitmiş değil, görüşmelerimiz devam edecek. İşe alınacak arkadaşlar noktasında, diğer konularla ilgili. Ama atların neburadan çıkacağı noktasında İBB’ninkarada hazırlık yapması lazım. Bununla ilgili de çokbir çalışma olduğunu duydum. Alacakları atları koşturmayacaklarını, en iyi koşullarda bakacaklarını bize söyledilertransferin neolacağını ben de bilmiyorum. Bize net bir takvim verilmedi” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Süleymani’nin kızı intikam istiyor

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.