1 sene önce
1 sene önce

Fransız polisi dövdükleri eylemciden şikayetçi oldu

Fransa’da “Sarı Yelekliler” eyleminde yaşanan polis şiddeti gündem oldu.

Başkent Paris’te 1 yıldan uzun süredir her devam eden Sarı Yelekliler eylemlerinde polis bir eylemciyi darp ederken, diğer 2 polis ise yanında bekledi.

Cumartesi günü yaşanan olayda elleri kelepçeli şekilde darp edilip yüzü kanlar içinde kalan göstericinin görüntüleri Fransa’da tepkilereoldu.

4 GÜN İŞ GÖRMEZ RAPORU VERİLDİ

Eylemcinin şiddet gören başka bir eylemciyi korumaya çalışması üzerine polisin hedefi olduğu öğrenildi. Öğrenci olduğu öğrenilen eylemcinin gözaltındaykenkontrolünden geçtiği, vücudunda birçok morluk ve yaraların meydana geldiği ve 4 gün “iş göremezlik” raporu aldığı belirtildi.

POLİS ŞİKAYETÇİ OLDU

Fransa’da eleştiri yağmuruna tutulan söz konusunu memurların dövdükleri eylemci hakkında “polis memuruna şiddet uygulama” sebebiyle şikayetçi olduğu ve eylemcinin gözaltına alındığı bildirildi.

Sıradaki Haberi Oku  Meteoroloji’den deprem bölgesi için soğuk hava uyarısı

“POLİSLERE TÜKÜRDÜ AIDS HASTASIYIM DEDİ”

Polis memurlarının ifadesinde ise eylemcinin söz konusu memurların yüzüne tükürdüğü ve AIDS hastası olduğunu söylediği iddia edildi. Konu ile alakalı polis yönetiminin soruşturma başlattığı bildirilirken şiddete maruz kalan eylemcinin henüz şikayetçi olup olmadığı açıklanmadı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.