Sağlık

Giresunda heyelan anı

Giresun merkeze bağlı Duroğlu Beldesi’nde, yol kenarındaki tepeden şiddetli fırtınanın etkisiyle kopan kaya parçaları ve toprak kütleleri heyelana yol açtı.

Heyelan sonrası trafiğe kapanan yol, Karayolları ekiplerinin müdahalesi ileşeritten kontrollü şekilde trafiğe açıldı.

“TEDBİR ALIRKEN HEYELAN MEYDANA GELDİ”

Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin, heyelana şiddetli rüzgarınolduğunu söyleyerek, “Dün akşam saat 21.00’de başlayan ve halen daha devam eden şiddetli rüzgar sonucu burada heyelan oluştu. Beldemizde bazı mahallelerde ise çatılar uçtu, elektrik ve telefon şebekeleri yıkıldı, ağaç altında kalan araçlarbayağı bir hasar oluştu. Heyelanın yaşandığıgöz önünde olan bir yer. Burada daha öncesinde bir şüphe olduğu için heyelanla ilgili Karayolları tarafındanalınmıştı ancak burası devamlıhalinde olan bir yer. Sabah belediyeye gelirken burası aklımdaydı, gelir gelmez burası için ekiplerimiz ile tedbirlerimizi aldık. Tedbir aldığımız esnada videoda da bellialırken heyelan meydana geldi.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Davutoğlunun ilk TikTok paylaşımı

Giresun’da heyelan anı

ÇEVREDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Heyelan sonrası AFAD, Belediye, Polis, Jandarma ve Karayolları ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alırken, yoldan temizlenen kayaların kaldırılması içinse rüzgarın şiddetini kaybetmesi bekleniyor.