Sağlık

Halk otobüsünü sıkıştıran otomobil yolcuları korkuttu

Zonguldak’ın Erğeli ilçesinde, birsürücüsü İsmail Sever yönetimindekiotobüsünün önüne geçerek frene basıp, yaptığı manevralarla yolcuların hayatını tehlikeye soktu.

YOLCULAR TEPKİ GÖSTERDİ

Otobüsteki yolcular, otobüsün önündeyavaşlayan ve hızlanansürücüsüne tepki gösterdi. Bir süre dahaotobüsünün önünde ilerleyen otomobil, daha sonra gözden kayboldu.

POLİS HAREKETE GEÇTİ

Otobüs şoförü İsmail Sever, durumu poliseverdi. Harekete geçen polis, plaka üzerinden sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

”BU TÜR MAGANDALAR GEREKLİ CEZAYI ALSIN”

Otomobil sürücüsünün yolcularının hayatını tehlikeye soktuğunu anlatan Sever, “Işıklarda kırmızı yanıyordu, durduk. Yeşil ışık yanıncaettim. Belen durağından çıkan aracın panik yapması yolun ortasında kalması ileister istemez durmak zorunda kaldım. Trafiği beklemek zorunda kaldığımız için aksattık. Arkamızdan gelen bir trafik magandasının aracı otobüsün önüne sürdü, frene bastı,aynı hareketleri yaptı, ben otobüsü sola aldım. O da sola aldı ve frene bastı. Zaten görüntüler de elimizde mevcut. Bu tip trafik magandalarınıncezaları almasını istiyorum. Çünkü yolcu taşıyoruz, can taşıyoruz. Ereğli’nin öğrencisini okula, işçisini işe hastasını hastaneye yetiştiriyoruz.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Trabzonspor Kasımpaşaya 6 attı