1 sene önce
1 sene önce

Haram diye 20 bin lira çıkan Milli Piyango biletini yaktı

Milli Piyango İdaresinin 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 80 milyon liralık büyük ikramiye, “1358490” numaralı çeyrek bilete çıkarken Esat Şahan’ın bir numarası farklı “1358430” numaralı çeyrek biletine ise 20 bin lira çıktı.

Haram diye 20 bin lira çıkan Milli Piyango biletini yaktı VİDEO

“HARAM OLDUĞU İÇİN DOKUNMADIM”

Bileti sorgulattığında 20 bin lirakazandığını, bu paradan rahatsız olduğunueden bir çocuk babası 37 yaşındaki Esat Şahan “Alışveriş merkezine çay içmeye gittim. Hesabı ödemeye gittiğimde oradaki bayan bilet uzattı bilet alır mısınız diye. Bende çocuğumun ısrarına dayanamayarak bilet satın aldım. Bileti sorgulattığım dabir rakam ile 20 milyon lirayı kaçırdığımı gördüm. Çeyrek bilet olan biletime 20 bin lira vurdu. Haramolduğu için bilete dokunmadım, paraya çevirmedim. Piyango bileti alanlara almamalarını tavsiye ederim haramı evlerine sokmasınlar.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İran ile olası savaşı engelleyecek yasa ABDde onaylandı

“DEVLETİMİZE BU PARA YOL, SU, ELEKTRİK OLARAK GERİN DÖNSÜN DEDİM”

Esat Şahan’ın patronu Hüseyin Çakır da bu paranın kendisine hayır getirmeyeceğiniederek “Bilet almış bilete de birçıkmış o aslında banaistemeye geldi benim biletimeçıktı ben bu parayıetmek için Bursa’ya gideceğim yarım günverebilir misin dedi. Bende kendisine bu paranın hayır getirmeyeceğini söyledim. Oda zaten kendisi için kullanmayacağını söyledi akrabalarının borçları varmış onları ödeyeceğini söyledi. Gel dedim bu bileti yakalım sende bu işten kurtul dedim. Devletimize buyol, su, elektrik olarakdönsün dedim. O da yakalım dedi. Bu iş için sizi de çağırdık ki bilet alacak insanlar bu işin haram olduğunu güzel bir şey olmadığını anlasınlar, arz talep olmazsapiyango ortadan kalkar.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbul Valisi uçak kazasıyla ilgili açıklama yaptı

PATRONUNDAN 1 MAAŞ İKRAMİYE

Bu güzel davranışından dolayı bir maaş ikramiye vereceklerini belirten Hüseyin Çakır “Şimdi kardeşimiz böyle bir şey yaptığı için bizde kendisine 1 maaş ikramiye vereceğiz helali hoş olsun. Esat ikramiye ye takılı kalmadı. Yaptığı çok güzel bir davranış. Bugün haram 20 bin lirayı yaktı. Tebrik ediyorum.” dedi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.