2 sene önce
2 sene önce

Hindistan, ABD’yi geçerek en büyük ikinci telefon pazarı oldu

Şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin, rakiplerinden bir hayli önde bulunuyor. İkincilik koltuğunda isezaman ABD ile Hindistan arasında bir çekişme yaşansa da Amerika genellikle yarışı önde götürüyordu.

Counterpoint Research tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre ABD, en büyük ikinci telefon pazarı yarışında Hindistan’ın arkasında kalarak üçüncü sıraya geriledi.

Çinli üreticilerinyıllarda ortaya koyduğu başarı Çin’i dünyanın en büyük telefon pazarı yarışında bir hayli öne taşıdı.

Özellikle  Xiaomi, Oppo, Vivo, Huawei ve Realme gibi Çinli markalar, ülkede satılan 158 milyon telefonun yüzde 72’sini oluşturdu. Ancak Çinli markaların artan popülaritesine rağmen Samsung, ülkedeki en büyük ikinci üretici olma unvanını koruyor.

Sıradaki Haberi Oku  BUDOnun tüm seferleri fırtına sebebiyle iptal oldu

HİNDİSTAN PAZARINA OLAN İLGİ YOĞUN

Düşük maliyetli kablosuz internetin yaygınlaşmasından bu yana, Hint pazarı dünya çapındaki telefon üreticilerinin odak noktası haline geldi.

Özellikle Çinli şirketler Hindistan’da büyük yatırımlar yaparak pazaraolurken, 2019 yılında ülkeye gönderilen 138 milyontelefon, Hindistan’ın ABD’yi geçerek ikinci olmasını sağladı.

Hindistan’ın dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olduğu göz önüne alındığında aslında bu sonuç hiç de şaşırtıcı değil. Ülkedeki büyük bir kesimin birkaç yıl önce akıllı telefonlara erişimi pek yoktu.

Düşük maliyetli telefonların pazara gelişi, dahakişinin akıllı telefonları tercih etmesini sağladı ve ülkedeki akıllı telefon kullanıcılarınınsayısını 438 milyona çıktı.

438 milyon kullanıcı kulağa oldukça fazlaymış gibi geliyor, ancak bu rakam Hindistan’ınnüfusunun sadece üçte birini oluşturuyor. Bu nedenle ülkedeki telefon pazarının büyümesi için hala oldukçaalan var.

Sıradaki Haberi Oku  Çeşmede göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.