Sağlık

İntihar eden üniversite öğrencisinin ailesi konuştu

İstanbul Samatya’da denizde cesedi bulunan ve intihar ettiği bildirilen İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin babası Zeki Ünli ve ağabeyi Aydın Ünli, Güngören’deki Batman İli Sason Teraşlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneğinde taziyeleri kabul etti.

YAPILAN PAYLAŞIMLAR AİLEYİ ÜZDÜ

Sosyal medyada ve başka mecralarda ailelerinin onurunu rencide eden, kardeşinin hatırasına hakaret eden birçok paylaşım yapıldığına dikkati çeken Ünli, bunun kendilerini çok üzdüğünü bu nedenle açıklama yapma ihtiyacı hissettiklerini aktardı.

AĞIR ATEŞLİ HASTALIK GEÇİRDİ

Ailelerinin yaşadığı elim hadiseningündemde ve sosyal medyada fütursuzca kullanılmasının kendilerini derinden üzdüğünü belirten Ünli, kardeşi Sibel’in yaklaşık 1 yaşında geçirdiği ağır ateşli hastalık sonrası günlerce hastanede kaldığınıetti.

Sibel Ünli’nin ailesinden intiharına ilişkin açıklama İZLE

Sıradaki Haberi Oku  NATO: Rejim ve Rusya İdlibde saldırılarını durdurmalı

2 KEZ BAKIRKÖY RUH VE SİNİR HASTALIKLARI SERVİSİNDE YATTI

Aydın Ünli, “Bu hastalık sonrası tekrarlanan sara krizlerini farklı zamanlarda yaşamış ve antiepileptik tedaviler almıştır. Ergenliğe girmeye başladığı süreçten itibaren çeşitli duygubozuklukları yaşamıştır. Kardeşimiz bu durumdan dolayı psikiyatri doktorlarına götürülmüştür. Kardeşimizin çeşitli tedaviler alması sağlanmıştır. Buna rağmen3 yıldırfazla olan başarısız intihar girişimlerinde bulunmuştur. İntihar girişimlerinden sonra major (ağır) depresyon tanısıyla 2Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları servisine yatırılmıştır. Önerilen tedavileri hastane dışında da sürdürmesi için ailesi ve yakın arkadaşları tarafından kendisine destek olunmuştur. Düzenli olarak psikolog ile görüşmesinesağlanmıştır. Tüm bunlara rağmen ailecek yaşadığımız sosyoekonomik durum, kardeşimizin sosyal ağlarda maruz kaldığı siber zorbalık ile duyarlı vekişilik yapısı kendisinin yaşama azmini bitirmiştir.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Benzin ve motorine ikinci indirim

“UYGUN GÖRÜLEN YARDIMLAR YAPILDI”

Ailenin geçmişte yaşadığı sosyoekonomik sorunlar nedeniyle İstanbul Valiliği, Güngören Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvurduklarını aktaran Ünli, “Kanunungördüğü ayni ve nakdi yardım almıştır. Okuyan kardeşlerime öğrenci yardımı verilmiştir. Ailemiz Sosyal Yardım Kartı almıştır. Dini bayramlarda gıda yardımı almıştır.” şeklinde konuştu.

PSİKİYATRİK DESTEK TALEP ETTİ

Sonbaharda tıp doktoru olarak atamasının gerçekleştiğini ve ailesinin maddi olanaklarının iyileşeceğini söyleyen Ünli, açıklamasını, “Bu yüzden bize yapılan yardımların bizden daha muhtaç durumdaki ailelere verilmesi için bu kurumlardan yardım almayı bıraktık. Son olarak yüce devletimizden ailemizin bu sosyal travmalardan sonra yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesi için psikiyatrik destek almayı saygıyla talep ediyoruz.” diye sonlandırdı.

Sıradaki Haberi Oku  7 aracın karıştığı zincirleme kaza ucuz atlatıldı

“ALLAH’A ÇOK ŞÜKÜR BİZİM HER ŞEYİMİZ VAR”

Baba Zeki Ünli ise olayın mali imkansızlıklarla ilgili olmadığınıederek, “Diyorlar ki ‘Bir aydır kayıp’, yalandır. Diyor ki ‘yatacak yerim yok.’ Hepsi yalan. Bizim evimiz Muş’ta var, burada da var, Bursa’da da var. Aylığımız Allah’a çok şükür en az 10 bine kadar var. Bu yalanı hangisi yapmış? Böyle şeyler ayıptır. Bu acı günlerimizde bu kelimeler yakışmaz. Allah’a çok şükür bizim her şeyimiz var. Hiçbir sıkıntımız yok. Devlet de yardım ediyor Allah’a çok şükür, burs da var. Devleti kötülemek için böyle yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.