Sağlık

iPhone üreticisi Foxconn, Çinde bir hafta daha kapalı kalacak

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle şukadar 494 kişi yaşamını yitirirken, 24 bini aşkın kişinin de salgından etkilendiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Apple, Çin genelindeki bütün ofislerini ve mağazalarını kapattığını duyurmuştu. Ayrıca şirketin Çin’deki tedarikçileri de faaliyetlerini tamamen durdurdu.

FOXCONN EN AZ 1 HAFTA DAHA KAPALI KALACAK

Apple’ın Çin’deki en büyük iPhone tedarikçilerinden olan Foxconn, 10 Şubat’a kadar bütün faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Koronavirüs nedeniyle bu sürenin daha da uzaması, Apple’ışekilde etkileyebilir.

FOXCONN APPLE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Dünya genelinde satışa çıkan iPhone’larınhemen tamamı Foxconn ve Pegatron tarafından üretiliyor. Foxconn’un geçici olarak kapattığı Çin’deki fabrikada ise bu iPhone’ların yarısından fazlasının üretimi gerçekleşiyor. Bu nedenle fabrikanın kapalı olduğu her gün, Apple’ın hanesine eksi olarak yazılıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Kazara av tüfeğiyle vurulan 13 yaşındaki çocuk öldü

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada, Apple’ın koronavirüsün yarattığı belirsizlik nedeniyle mali hedefleri için önceki yıllara kıyasla daha geniş bir aralık belirlediğinietmişti.

Cook, “Geçtiğimiz haftadan itibaren Çin’e seyahatleri çok kritik toplantılar ile sınırlandırdık. Olayla ilgili gelişmeler yaşanıyor ve biz de durumu yakından takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji