1 sene önce
1 sene önce

İstanbulda yağış çarşambaya kadar sürecek

İstanbul’akış geldi.

Haftalardır duyurusu meteoroloji tarafından yapılan yağış, dün başladı, hafta başında da etkisini artırdı.

Yağışlaİstanbul trafiği kilit haline gelirken, çarşamba gününe kadar yağmurun 100 kilometre hıza kadar çıkan rüzgarlaşiddetini artıracağı belirtiliyor.

BARAJLAR DOLMAYA BAŞLADI

Aralıklı sağanak, yer yersağanak yağmur geçişlerinin yaşanması beklenen megakentte, barajlar da yavaştan dolmaya başladı.

İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) verilerine göreolarak yüzde 17 olan barajlardaki doluluk oranı yüzde 39’a yükseldi.

ÇATI VE DİREKLERE DİKKAT

AKOM,hava şartlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısını da yaptı. Özellikleesecek olan rüzgarda çatı uçması ve ağaç devrilmesi yaşanabileceğine dikkat çeken AKOM, “Bugün ve yarın görülecek olan yağışların toplamda 100 kilograma ulaşması beklenmekte olup, fırtına vesağanak yağmur nedeniyle yaşanabilecekhava şartlarına karşı, ulaşımda aksamalar (hava, deniz, kara), çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi, yollarda göllenme,baskını vb. olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunması tavsiye edilmektedir.” denildi. 

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulda üç ATM kundaklandı

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİN RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise 5 günlük hava tahmin raporunu yayımlayarak, Türkiye genelinde en yüksek ve en düşük sıcaklıkları duyurdu:

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.