2 sene önce
2 sene önce

Kar nedeniyle eğitime ara verilen iller

Türkiye geneline etkisini iyice hissettiren soğuk ve kar yağışından eğitim de etkilendi. Birçok şehirde valiliklerce eğitimeverildiği açıklandı.

İşte o iller…

VAN

Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle Pazartesi günügenelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda,eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretimeverildiği belirtildi.

Açıklamada, engelli vekamu personelinin de idari izinli sayılacağıedildi.

RİZE

Rize Valisi Kemal Çeber Valiliğinin sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, devam eden kar yağışı ve oluşabilecek muhtemel risklerden dolayımerkezi ve köylerde okulların 10 Şubat’tan itibaren itibaren 2 gün süreyle tatil edildiğini belirtti. Çeber, kamuda çalışanve engellilerin de idari izinli sayılacağını kaydetti. Vali Çeber, öğrencilerden sağlıklarına dikkat etmelerini, vatandaşlardan ise sokak hayvanlarına yem desteği sağlamalarını istedi.

TRABZON

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle 10 ve11 Şubat’tagenelinde ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ileeğitim merkezlerinde eğitim öğretimeverildiği belirtildi. Açıklamada, engelli vekamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KARABÜK

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günügenelinde eğitim ve öğretime bir gün süreyleverildiği belirtildi. Açıklamada,kurum ve kuruluşlarında çalışanve engelli personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ZONGULDAK

Zonguldak’ta ise Devrek ve Gökçebey ilçelerinde tüm okullarda, Merkez ilçe ile Kozlu’da ise taşımalı eğitime bir gün süreyleverildi. Öte yandan Ereğli, Kilimli ve Alaplı ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki, Çaycuma’da ise tüm okullarda yarın eğitimeverildi.

Sıradaki Haberi Oku  Kırıkkalede türbe ziyaretinde duvar çöktü: 2 yaralı

ORDU

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı vehava koşulları dolayısıylagenelinde 10 Şubat Pazartesi günü, ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ileeğitim merkezlerinde eğitim öğretime 1 günverildiği belirtildi.

Açıklamada, engelli vekamu personelin de idari izinli sayılacağıedildi. Bitlis Bitlis’te dehava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyleve ilçe merkezleri ile bağlı tüm köylerdeki okullarda 10 Şubat Pazartesi günü eğitimeverildi.

GİRESUN

Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise Giresun merkez ile Bulancak, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Güce, Keşap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki okullarda eğitim öğretime yarınverildiği belirtildi.

Açıklamada, Görele ilçesinde ise 2 gün süreyle eğitimeverildiği kaydedildi. Kar yağışı nedeniyle engelli vekamu personelinin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

ŞIRNAK

Şırnak merkez ile Uludere ve Beytüşşebab ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü eğitimeverildiği açıklandı.

KASTAMONU

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Azdavay, Daday, Çatalzeytin, Doğanyurt, İhsangazi ve Pınarbaşı ilçelerinde tüm okulların,merkezinde ise taşımalı eğitim yapan okulların pazartesi günü tatil edildiği belirtildi.

Sıradaki Haberi Oku  Sakaryada taksi elektrik direğine çarptı: 4 yaralı

Daha önce yapılan açıklamada, Ağlı, Küre, Şenpazar, Hanönü, Araç, Devrekani ve Seydiler ilçelerindeki tüm okullarda, Bozkurt, Taşköprü ve Cide ilçelerinde taşımalı eğitim yapan okullarda, İnebolu ilçesinde iseve dengi okullar hariç diğer okullarda yarın eğitimeverildiği duyurulmuştu.

ARTVİN

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da yoğun kar yağışı vehava koşulları nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü,genelindeki ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ileeğitim merkezlerinde eğitim öğretimeverildiği belirtildi.

DÜZCE

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada ise “Yoğun kar yağışı, buzlanma ve don olaylarının ulaşımda aksamalaraolabileceği göz önünde bulundurularak, 10 Şubat Pazartesi günü, merkez ilçe ve tüm ilçelerimizdekiöncesi, ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime bir gün süreyleverilmiştir.” ifadesine yer verildi.

KAYSERİ

Kayseri’de Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, kar yağışı vehava koşulları nedeniyle 10 Şubat Pazartesi ilçedeki tüm okullarda eğitimeverildiğiedildi.

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Ümit sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte kar yağışının devam ettiğini belirtti. Yoğun kar yağışı vehava koşulları nedeniylegenelinde, Bolu merkeztüm ilçeler ve köylerde okulların 10 Şubat Pazartesi tatil edildiğini duyurdu.

Sıradaki Haberi Oku  AFAD Başkanı: 81 milyon liranın üzerinde bağış geldi

HAKKARİ

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 10 Şubat Pazartesi Hakkari merkez, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde eğitim öğretimeverildiği belirtildi. Açıklamada, engelli vekamu görevlilerinin de yarın izinli sayılacağıedildi.

SAMSUN

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada,hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Asarcık, Alaçam ve Yakakent ilçesinde yarın eğitimeverildiği bildirildi. Açıklamada, Samsun genelinde engelli vekamu personelinin de yarın için idari izinli sayılacağı belirtildi.

 

BARTIN

Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte kar yağışının aralıklarla devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Aralıklarla devam eden kar yağışı ve gece saatlerinden itibaren yoğun buzlanma beklendiğinden 10 Şubat Pazartesi günügenelinde ilk ve ortaokullar ile liselerde eğitime bir gün süreyleverilmiştir.” ifadesi kullanıldı. Ayrıcagenelinde kamuda çalışan işçi ve memurlardan engelli veolan personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’nin Kürtün Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, ilçe genelinde tüm okulların ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle 10 Şubat’ta tatil edildiği duyuruldu.

SİİRT

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada,genelinde kar yağışı vehava koşullarının devam ettiği belirtildi. Yağış nedeniylegenelinde okulların 10 Şubat Pazartesi tatil edildiği bildirildi. Öte yandan aynı günkurum ve kuruluşlarında çalışanve engelliler de idari izinli sayılacak.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.