Sağlık

Karısını öldürdü, “Bana haksızlık yapılıyor” dedi

Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı Demirtaş Mahallesi’ndeki müstakil evinde çocuklarıylayaşayan Leyli Etiz (48), sabah eve gelen ve uzun yıllardır ayrı yaşadığı eşi Süleyman Etiz ile tartıştı.

Tartışma sırasında çocukların yattığı odanın kapısını kitleyen Süleyman Etiz, tahra ile eşinin başına vurduktan sonra evden kaçtı. Leyli Etiz, kanlar içinde yere yığıldı. Kadınyerinde hayatını kaybederken, katil zanlısı koca ise polis ekipleri tarafından yakalandı.

ÖMÜR BOYU HAPSİ TALEP EDİLDİ

Süleyman Etiz hakkında, Mersin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde, ’canavarca hisle veya eziyet çektirerek, tasarlayarak, kasten öldürme’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

“BANA HAKSIZLIK YAPIYORLAR”

Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanık Süleyman Etiz, tanıklar veavukatları katıldı. Tutuklu yargılanan Süleyman Etiz, mahkemedeki ifadesinde, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek, “Bana haksızlık yapıyorlar. Her karara saygım var. Takdir mahkemenindir.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Taksicilerle ilgili şikayet sayısı

DAVA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devam etmesine karar vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı 24 Mart 2020 tarihine erteledi.