2 sene önce
2 sene önce

Kartalkayada kar kalınlığı 2 metreyi aştı

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da kar kalınlığı bölgede dört gündür etkili olan kar yağışının ardından 2 metreyi geçti. Konaklamak ve günübirlik olarak kayak merkezini tercih eden tatilciler, kayak ve snowboard yaparak tatillerinin keyfini çıkarttı.

Tatilciler,uzunluğu 70 kilometre olan pistlerde kayak ve snowboard yaparak karın tadını çıkarıyor.

OTELLER %80 DOLULUK ORANINDA

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya’da, kar kalınlığı 2 metreyi aştı. Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yerKartalkaya’da, kar yağışı 4 gün boyunca aralıklarla etkili oldu. Kayak merkezinde bulunan oteller, hafta içi yüzde 80 ve hafta sonu yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor.

Günübirlik ya da konaklamak için kayak merkezini tercih eden tatilciler,uzunluğu 70 kilometreyi bulan 25 pistte kayak ve snowboard yaparak karın tadını çıkarıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Antalyada ölü at kıyıya vurdu

”TÜM PİSTLER AÇIK”

Kayak merkezinde bulunan Dorukkaya ve Kaya Palazzo otellerininmüdürü Yusuf Avcı,yılların en iyi sezonunu yaşadıklarınıederek, “Şupistlerde yaklaşık 2,5 metre kar var. Tüm pistler açık. Hava da çok güzel. Çok güzel kar yağdıbir haftadır.” diye konuştu.

Avcı, iki haftanın güneşli geçeceğini belirterek, “Otellerimizde yoğunluk devam ediyor. Şubat ayını çok güzel bir şekilde kapatacağımızı ümit ediyoruz. Mart ayı için iyi bir şekilde rezervasyon alıyoruz. Mart ayında daha güzel bir sezonun olacağını tahmin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.