Sağlık

Kemal Kılıçdaroğluna Muharrem İncenin adaylığı soruldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kafa Radyo’da Candaş Tolga Işık ve Güçlü Mete’nin Kripto Odası programınaoldu.

KUDÜS MİTİNGİNE KATILACAK MI

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri’ne, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Kudüs mitingi davetine nevereceği soruldu.

Kılıçdaroğlu, “Ben katılacağım. Pazar günükongremiz var. Saat 11.30 civarında başlayacak. Kudüs mitingi ise 14.00’te başlayacak. Bir terslik olmazsa katılacağım. Kudüs, bizim için sadece CHP açısından demiyorum, İslam dünyası açısında daedeyim. Bir halkın verdiği bağımsızlık açısından da Kudüs ve Filistin önemlidir. Filistin halkının bağımsız devletini koruması kadar haklı bir düşünce olamaz. Son derecek haklı bir mücadele veriyorlar. Hatta 1970’li yıllarda, Türkiye’den çok sayıda genç arkadaşımız Filistin’in bağımsızlığı için mücadele verdi. Trump’ın ortaya attığı olay, bölgede tansiyonun yükselmesine katkı sağlar. Biz de Filistin’in kendi topraklarında kendi bayrağını göndere çekmesini isteriz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Esenyurtta genç kadını bıçaklayarak gasbetti

MANSUR YAVAŞ-EKREM İMAMOĞLU-TUNÇ SOYER SORUSU

“İstanbul, Ankara ve İzmir belediye başkanlarınızın hangisini daha çok beğeniyorsunuz” sorusu üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Gerçek birvereyim size. Biz, Ankara, İstanbul başta olmak üzere bütün belediye başkanlarımızın performanslarını bağımsız kuruluşlar aracılığıyla denetliyoruz. Ortaya çıkan tablo şu; bütün belediye başkanlarımızın performansı kazandıkları günden itibaren artıyor. Bu bizim için önemli bir gösterge”

MUHARREM İNCE’NİN ADAYLIĞI

CHP Lideri, “Muharrem İnceolacak mı” sorusu üzerine “Elbette, belli sayıda imza alındığıherkesolabilir. CHP’nin tarihine baktığımızçok sayıdabaşkan adayı çıkmıştır.” dedi.