2 sene önce
2 sene önce

Kırşehirde ekmek rekabeti: Fiyatı 59 kuruşa düştü

Kentte market ve fırın işletmecileri arasında bir süredir yaşanan rekabet, ekmek fiyatını 59 kuruşa kadar düşürdü.

Kenttegösteren küçük market işletmecisi Salih Soylu, geçen Temmuz ayından bu yana 1,25 TL’ye satılan 200 gram ekmeğin fiyatını 59 kuruşa düşürdü. Vatandaşlar, fiyatın düşmesiylemarkette satılan ekmeğe yoğungösterdi. İş yerinde ekmek satışı ikiye katlandı.

Market işletmecisi Salih Soylu, ekmeğin fiyatını düşürmesiylebazı fırın ve marketlerde de ekmeğin fiyatının düşürüldüğünü söyledi.

“KÜÇÜK ESNAFI BİTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Soylu, “Vatandaş bu durumdan oldukça memnun. Fırıncıların kendi aralarında yaptığı rekabetten dolayımağazalara 75 kuruştanedip, onlara ekmek satmalarından dolayı başladı bu durum. Biz deişletmeci olarak buna karşı geldik. Biz de dedik ki bunlaraolsun,olarak 59 kuruş yazdık, gayet de güzel oldu. Halk bizden yana. Bazı yerlerde belirsizlik olabilir. Bazıları 75 kuruş, 1 TL, 1,25 TL yazmış olabilir. Onların fırınları ona göre destek vermiş. Bizim aldığımız fırınlar da bize destek veriyor. Onlar küçük esnafla uğraşıyorlar. Küçük esnafı bitirmeye çalışıyorlar. Bunu kimse inkar edemez artık” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Depremde başına düşen sac parçasıyla öldü

“ÇIKAN EKMEK DENETLENMELİ”

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, fırın ve marketlerde belirsizlik gösteren ekmek fiyatları ile ilgili “Burada Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne büyük görev düşüyor. Ekmek kaliteli mi çıkıyor kalitesiz mi çıkıyor, denetlenmesi lazım. Kırşehir ahi şehri. Vatandaşın düzgün ekmek yemesi gerekiyor. Ahi şehrine yakışır şekilde rekabet olması lazım. Vatandaşın bakkalın sattığı ile marketin sattığının fişini mutlaka alması lazım. Belli bir fiyatın altına düştüğünde onlar da ceza yerler” diye konuştu.

TÜKETİCİ DURUMDAN MEMNUN

Tüketicilerden Zeynep Yazıcı, “Ekmek satışları 59 kuruşa düşmüş. Biz şu anda çok memnunuz. Küçük esnafların hepsinin yanındayız” diye konuştu. Havva Yiğit ise “Daha önceden 1,25 TL’den alıyorduk. Şimdi 4alıyorum. Bu durumdan da oldukça memnunum” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  iPhone üreticisi Foxconn, Çinde bir hafta daha kapalı kalacak

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.