1 sene önce
1 sene önce

Koronavirüsü Avrupaya bulaştıran adam ortaya çıktı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan dünyayı etkisi altına almaya başlayan koronavirüsünüaltına almak için önlemler alınmaya devam ediliyor.

Son olarak İngiltere, koronavirüsü resmi olaraksağlığına karşıve yakın bir tehdit olarak tanımladı.

SİNGAPUR’DA KAPTI, AVRUPA’DA 11 KİŞİYE BULAŞTIRDI

Ayrıca İngiliz basını, başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın farklı ülkelerine virüsü yayan kişiyi bugün resmen açıkladı.

İngiltere’nin turistik bölgesi Hove’da yaşayan iş insanı Steve Walsh’ın koronavirüsünü Singapur’da kaptıktan sonra Avrupa’ya getirdiği ve burada farkında olmadan 11 kişiye bulaştırdığı ortaya çıktı.

Evli olduğu açıklanan Steve Walsh’a, konferansa katılmak için gittiği Singapur’da koronavirüsü bulaştı. 5 gün içerisinde hastalığı yendigünlük yaşamadöndüğünde hastalığı başkalarına bulaştırdı.

SİNGAPUR’DAN DÖNDÜKTEN SONRA FRANSA’YA TATİLE GİTTİ

Walsh’ın Singapur’dan döndülten sonra Fransa Alplerine giderek tatil yaptığı, iş insanının daha sonra İngiltere’ye dönerek Hove’da bir bara gittiğini ve daha sonra da yoga dersi aldığınıedildi.

Sıradaki Haberi Oku  Irakın kuzeyinde 3 terörist öldürüldü

İngiliz basınında yerhaberde, karantinaya alınan Walsh için, “Fransız Alplerine gitti ve orada hastalığı başka insanlara bulaştırdı. Bunlar arasında kayak merkezinin sahibi Bob ve Catriona Saynor ve 9 yaşındaki çocukları da vardı” ifadesi kullanıldı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.