Sağlık

Kraliçe Elizabeth, Harry ve Meghan’ın ayrılışını onayladı

Prens Harry ve Meghan Markel’ın sivil hayatı seçerek İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrılma isteklerini açıklaması, geçtiğimiz haftalarda gündemi oldukça meşgul etti.

Evlendikleri günden beri Kraliyet kurallarına aykırı tavırlarıyla bilinen Meghan Markle ve eşi Prens Harry’nin duyurdukları ortak kararın, Kraliyet Ailesi içinde büyük bir kargaşayaolduğu da söylentiler arasındaydı.

KRALİÇE SON NOKTAYI KOYDU

Kraliçe Elizabeth’in, ikilinin kararı karşısında oldukça sıkıntıya girdiği, İngiliz basınında sıklıkla yer alırken yaşanangelişme, Harry ve Meghan’ın kararının sonuçlandığını daetmiş oldu.

Sussex Dükü ve Düşesi, geçtiğimiz gün resmi Instagram hesaplarında Kraliçe Elizabeth’in imzasını taşıyan bir mektuba yer verdi.

“YENİ HAYATLARINDA BAŞARILAR”

Kraliçe Elizabeth’in mektubunda şu ifadelere yer verildi: “Harry, Meghan ve Arhie herailemin sevilen üyeleri olarak kalacak. Son ikiboyunca tecrübe ettikleri zorlukları gördüm ve onlara daha bağımsız birdiliyorum. Bugüne kadar ülke için yaptıkları işlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Meghan kısa sürede ailemizin bir parçası olduğu için onunla gurur duyuyorum. Tüm ailem ümit ediyor ki, bugünkü sözleşmeylemutlu ve huzurlu yeni bir hayata başlarlar.”

Sıradaki Haberi Oku  Kraliçe 2. Elizabeth: Harry ile Meghanı destekliyoruz

Resmi mektubun yayınlanmasıylaçiftin kraliyet ailesi görevleri tamamen sona ermiş oldu.

 

Prens Harry ve Meghan Markle’ın vazgeçtiği Kraliyet geliri haberi için tıklayınız