Sağlık

Malatyada 3 askerde siyanür zehirlenmesi şüphesi

Spread the love

Jandarma ekipleri, Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Bağtepe Mahallesi’nde yol kenarından başından silahla vurulmuş halde bulunan ardından kaldırılığı Turgut Özal Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybeden Hasan Gültekin (28) cinayetinin soruşturmasını yürütüyordu.

TOZ HALİNDEKİ MADDEYİ TATTILAR

Jandarma ekipleri, Battalgazi bölgesinde cinayetle bağlantısı bulunduğu değerlendirilen bir kişinin evinde araştırma yaparken, toz halinde buldukları bir maddenin uyuşturucu olup olmadığını belirlemek için tattı.

SİYANÜR CEVABINI ALDILAR

Toz halinde olan maddeyi tadan 3 rütbeli askersahibine maddenin ne olduğunu sorduğunda ‘siyanür’ yanıtını alınca panikle hastaneye başvurdu.Turgut Özal Tıp Fakültesi’nde zehirlenme şüphesi ile müşahede altına alınan askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken,aramasında bulunan toz halindekimaddenin siyanür olup olmadığı araştırılıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Esenyurtta 4 katlı binanın çatı parçaları sokağa uçtu

GÖZALTINA ALINAN 4 KİŞİDEN 1’İ TUTUKLANDI

Hasan Gültekin cinayeti ile ilgili soruşturmayı derinleştirenekipleri olayla bağlantısı bulunduğu belirlenen 4 kişiyi gözaltına aldı.Jandarmadaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen 4 kişiden 3’ü serbest bırakılırken, cinayeti gerçekleştirdiğini itiraf eden S.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu