Sağlık

Mehmetçikten Suriyeli engellilere yardım

Mehmetçik, Barış Pınarı Harekat bölgesindeki ihtiyaç sahibi engellilere tekerleklidağıtımı gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) Twitter adresinden yapılan paylaşımda, “Barışın elçisi ve masumların umudu” Mehmetçik tarafından, Barış Pınarı Harekat bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine tekerleklidağıtımı gerçekleştirdiği belirtildi.

Yayınlanan görüntülerde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine askerler tarafından tekerlekli sandalyelerin teslimi yer alıyor.

“ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN”

Tekerlekli sandalyeye oturtulan bir çocuk sevinç içinde askerlere teşekkür ederken, sandalyeye kavuşan genç bir kızın annesi de Türk askerine, “Allah işinizi rast getirsin, Allah sizden razı olsun. Tüm dünya insanları sizinleolsun, Allah sizi korusun, muvaffak etsin, Allah hayrınızı çoğaltsın.” ifadesini kullanıyor.

“ALLAH TÜRK ASKERİNE GÜÇ KUVVET VERSİN”

Aynı genç kızın bir yakını da Türk halkı ile Suriye halkı arasında ayrım yapılmadığını vurgulayarak, “Bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Türk askeri engelli çocuklarımıza tekerlekligetiriyor, bu bölgedekida Türk askerine her türlü desteği vermeye hazır. Allah Türk askerine güç versin ve bu bölgedeki yardımlar daha çok insana ulaşsın. Size bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  ABDden İrana müzakere çağrısı