1 sene önce
1 sene önce

Motosikletle sürüklenen köpek ölmek üzereyken bulundu

Geçtiğimiz günlerde Aydın-Denizli karayolunda bir kişinin, motosikletinin arkasına bağladığı köpeği sürükleyerek zorla götürldüğünü gören diğer sürücüler, o anları cep telefonları ile görüntüleyip sosyal medyada paylaşmıştı.

Kısa sürede binlerce kişi tarafından izlenip, paylaşılan görüntüler üzerine polis ekipleri, motosiklet sürücüsünün bulunması için çalışma başlatı.

A.Ç. GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerden yola çıkan ekipler, sürücünün A.Ç. olduğunu tespit edip, gözaltına aldı. A.Ç., polisteki ifadesinde, motosikleti yavaş sürdüğünü, köpeğin kendisinin olduğunu kesinlikle işkence yapmadığını, arazisine götürüp saldığını söyledi. ‘Kabahatler Kanunu’na göre 773 lira idaricezası kesilen A.Ç., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

KÖPEK TEDAVİ ALTINA ALINDI

Olayın ardından köpek, Hayvan Hakları Federasyonu Aydın İl Temsilciliği üyelerince dün Nazilli-Kuyacak karayolu kenarında bulundu. Patileri kanlar içinde olan ve açlıktan bitkin düştüğü belirlenen köpekkliniğine götürülüp, tedaviye alındı. Köpeğin, motosiklet arkasında sürüklenerek götürülmesi nedeniyle yaralanan patilerinin asfalta oluşturduğu kan izleri ise görenlerin yüreğini burktu.

Sıradaki Haberi Oku  Edirnede Bocuk Gecesi kutlaması

“İNSANIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Aydın Hayvansevenler Derneği Başkanı ve Hayvan Hakları Federasyonu Aydın İl Temsilcisi Şenay Hastaoğlu Tekinbaş, olayla ilgili yaptığı açıklamada, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun jet hızıyla değiştirilmesi gerekir. Hayvanlara eziyet edenlerin Türk Ceza Kanuna göre yargılanmaları gerekiyor. Bu kişilere de hatırı sayılır cezalar verilmeli. Artık insanlarımızı daha duyarlı olmayıediyorum” diyerek, tepkisini dile getirdi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.