1 sene önce
1 sene önce

Nedim Şener: TSKda 18 bin FETÖ mensubu daha var

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları tüm hızıyla devam ederken, Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“FETÖNÜN SİYASİ AYAĞI TARTIŞMASINDAN FETÖ KAZANÇLI ÇIKAR”

Tartışmanın geldiğiçok üzücü olduğunu söyleyen Şener,  “İktidarıyla muhalefetiyle FETÖ ile mücadele etmek gerekirken, bundan kazançlı çıkan ise emperyalist güçlerin desteğini arkasınaFethullahçı terör örgütü. MHP, CHP’nin siyasi ayağı olduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu. CHP, Erdoğan’ın siyasi ayak olduğunu iddia etti. Erdoğan da bugün 2013 sonrası CHP’nin yaptıkları üzerinden FETÖ’cülükle suçladı.” ifadelerini kullandı.

40 YILLIK BİR SÜREÇ

MİT’ine, TSK’sına, yargısına sızmış 40 yıllık bir örgütün varlığından söz ettiğini söyleyen Şener, Tartışmanın bir tarafında da FETÖ tarafından hapse atılmış İlker Başbuğ olduğunu dile getirdi.

Sıradaki Haberi Oku  İtfaiye erinden enkazdan kurtardığı depremzedeye ziyaret

Gazeteci Şener, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya döküldüyse insanlarınolması gerektiğini, insanlar başını rahat yastığa koyamadığını söyledi.

Nedim Şener’in konuya ilişkin açıklamalarından satır başları;

“468 FETÖCÜ HAKİM SAVCI GÖREVDE”

“Şu anda 468hangimizi yargılayacak, hangi soruşturmayı açacak, hangi kararı vereceğini bilemediğimizve savcılar görev başında.

FETÖ’nün siyasi ayağını dert edinenler bunları hiç dert etmiyorlar kendilerine. 15 Temmuz’dan bu tarafa 23 bin kişi hakkında TSK’da işlem yapıldı. 15 Temmuz FETÖgirişimine katılan kişi sayısı 5 bin 600.

“6-7 BİN KİŞİNİN İHRAÇ DOSYASI BEKLİYOR”

15 Temmuz 2016 itibariyle TSK’da ne kadar FETÖ’cü olduğunu sorduğumuzda 5 bin 600 rakamı gösteriliyordu.

Aradan geçen 3.5 yıl içinde bunu 4 katı daha FETÖ’cü tespit edildi. Ve bunun 18 bini ihraç edildi. 6-7 bin kişinin ihraç dosyası bekliyor hala.

Sıradaki Haberi Oku  MHK, hakemlere yeni uygulamalı eğitim verdi

TSK’DA 8 BİN FETÖCÜ DAHA VAR

Halen TSK’da ankesörlü hat soruşturması kapsamında 18 bin FETÖ’cü daha tespit edildi. CIA’nınkuruşlarından birisi diyor ki orta kademe subaylar ihraçlardan rahatsızlar birgirişiminde bulunabilir diyor. Ama kimse bu sözlerden rahatsızlık duymuyor. 18 bin FETÖ’cüyüyana getirseniz sivil imamlarındanalmadan tuvalete bile gidemezler. Onlar ankesörlü hatlardan aranında gelip giden robotlardır.”

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.