1 sene önce
1 sene önce

Orduda sahil kenarına yapılan bina yıkılıyor

Ordu’nun Kirazlimanı Mahallesi kıyı şeridinde, 2018 yılının mayıs ayında, dönemin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından ihale yoluyla satışa çıkarılan belediye arsasınıyapı şirketine, 3 blok halinde 17’şer katlı ve 280 daireliiçin ruhsat verildi.

Yeşil ve mavinin arasında, deniz kıyısında yükselen inşaatta, 12’nci kata kadar ulaşıldı.

İMAR PLANI İPTAL EDİLDİ

İnşaatları içinsilüetini bozduğu gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi’nce harekete geçildi. Büyükşehir Belediye Meclisi,birliği ile yatay mimarininalınması amacıyla daha önceki ‘İlave Revizyon Nazım İmar Planı’nı iptal etti.

Kararla birlikte şu12’şer katlı olan 3 bloğun da olduğu çok katlıinşaatları durduruldu, binalar için yıkım kararı alındı.

Projeyi hayata geçiren konsorsiyum,iptali ve yıkım kararıyla ilgili yürütmenin durdurulması için dava açtı. Açılan davada ‘yapı ruhsatı geçerli’ kararı verilmesinin ardından binada çalışmalar yeniden devam etti.

Sıradaki Haberi Oku  Boris Johnson 11 bakanını değişti

Büyükşehir Belediyesi, istinafa yaptığı itirazın reddedilmesi üzerine konuyu Ordu İdare Mahkemesi’ne taşıdı. İdare mahkemesi, binalar için yıkım kararı verdi.

YIKIM BAŞLADI

İnşaatı yapan konsorsiyuma yapılan tebligatın ardından belediye ekipleri, sabah saatlerinde polis eşliğinde bölgeye giderek, binaların yıkımına başladı. Ekipler zeminden başlayarak iş makineleri ile binaların yıkımını gerçekleştiriyor. Yıkım alanına kimse yaklaştırılmazken, çalışmaların birkaç gün süreceği öğrenildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.