Sağlık

Renault, koronavirüs nedeniyle Güney Koredeki üretimi durdurdu

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, şimdiye kadar bine yakın kişinin yaşamını yitirmesineoldu. 40 bindenkişiye bulaşan virüs nedeniyle birçok şirket kendi önlemlerini almak zorunda kaldı.

Bu şirketlerden biri olan Fransızüreticisi Renault, Güney Kore’deki alt üretim firması RSM’in Busan’daki üretimini durdurduğunu açıkladı.

ÇİN’DEKİ TEDARİK SÜRECİNDE AKSAMALAR YAŞANDI

Birçok şirketin merkezi her ne kadar Çin’de olmasa da Çin’den tedarik edilen parçaların sayısı oldukça fazla. Renault, Çin’den parça vemadde gelmediğini belirterek 11 Şubat’tan itibaren üretimin askıya alınacağını duyurdu.

VUHAN’DAKİ FABRİKASINI DA KAPATTI

Koronavirüsün ilk çıktığı Vuhan şehrinde de fabrikası bulunan Renault,  geçtiğimiz günlerde Çinli yetkililerle yaptığı görüşmenin ardından fabrikanın geçici olarak kapatıldığını açıklamıştı.

Gelen bilgilere göre üretimeverenotomobil şirketi Renault değil. Birçoküreticisi Çin’deki tedarik sorunları nedeniyle üretimi geçici olarak durdurma kararı aldı.

Sıradaki Haberi Oku  Acun Ilıcalı, Amerikaya sevgilisini götürdü

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji