1 sene önce
1 sene önce

Rizeli muhtar karlı yolları kendi aracıyla açtı

Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Latifli Köyü Muhtarı Yaşar Taş, Meteorolojinin Doğu Karadeniz Bölgesini etkisi altına alacak olan kar yağışı uyarısının ardından, aracının önüne kar küreme tarağı taktı.

Asıl mesleği demircilik olan Muhtar Taş, bölgede etkili olan kar yağışının ardından Latifli ve çevre köylerde karla kapanan yolları açma çalışması gerçekleştirdi.

Latifli Köyü’nde kar kalınlığı yaklaşık bir metreyi geçerken, köylüler gıda ve ihtiyaçlarını muhtara ileterek, aracıyla ulaştımalarını rica ediyor.

Devletin imkanlarının yeterli olmadığı yerlerde karlı yolları açtıklarınıeden Muhtar Yaşar Taş, bölgedeki hastaların aciliyet durumunda rahatlıkla ulaşım sağlamalarını amaçlıyor.

“20 HANENİN YOLUNU AÇTIK”

Muhtar Taş, yaptığı açıklamada “Rize genelinde kar yağışının etkili olacağından dolayı bizde aracımızın ön tarafına tarak yaptık. Köyümüzünyollarını açmış bulunuyoruz. Alt mevkiler veyollarda çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda açtığımız yol yaklaşık 20 haneye ulaşım sağlıyor. Devletimizin imkanlarının yeterli olmadığı yerlerde bu şekilde yardımcı oluyoruz. Bölgemizde hastalarımız varşu anda aciliyeti olan kimse yok. Kendi imkanlarımızla onlara yardımcı oluyoruz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  SpaceXin Aya göndereceği iş adamı, yanına kız arkadaş arıyor

“DEMİR İŞLERİYLE UĞRAŞTIĞIM İÇİN KÜREME TARAĞI KOYDUM”

Demir işleriyle uğraştığınıeden Muhtar Taş, iş makinelerindeki sistemi örnek aldığını belirtti. Taş “Arazi aracımın önüne kar yığını geliyordu. Aklıma böyle bir şey geldi ve demir işleriyle uğraştığım için aracımın önüne kar küreme tarağı koydum. İş makinelerinde bulunuyor, karı kenara sürünce tekerlekler de rahat gidiyor. Eğimli bölgelerde biraz zorlanıyorumdüz yollarda rahatlıkla ilerleyebiliyorum” diye konuştu.

“MUHTARIMIZ İHTİYAÇLARIMIZA KOŞUYOR”

Köy sakinlerinden Ali Faik Taş ise yaptığı açıklamada muhtara teşekkür ederek “Muhtarımız sağolsun ihtiyaçlarımıza koşuyor. Bağlantı yollarında hastalarımız var. Muhtarımız bize ekmek getiriyordu ancak yolumuz kapalı. Biz de kendisine yardımcı oluyoruz. Devletimizin imkanları belli, Rize ilindeki makine sayısıda belli. Muhtarımız böyle bir tarak yapmış kendine ve bu şekilde köyümüzdeki yolları açıyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Birolmadan önlemini alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Bingölde 3.6 büyüklüğünde deprem

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.