Sağlık

Şehit polis memuru Fethi Sekin, kabri başında anıldı

İzmir Adliyesi’ne PKK’lı teröristlerin saldırısı sırasında çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Fethi Sekin, ölümünün 3’üncü yıl dönümünde memleketi Elazığ’da mezarı başında anıldı.

ANMA TÖRENİNE MESLEKTAŞLARI KATILDI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Ak Parti Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Baskil Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, İl Jandarma Komutanı Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, şehidin babası Zeki Sekin, yakınları, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

ÖĞRENCİLER SAYGI YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ

Anma programı kapsamında Baskil Anadolu Lisesi öğrencileri, şehit Fethi Sekin’in kabrine ‘Şehide saygı yürüyüşü’ düzenledi.

Şehidin kabri başında düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim okunup, dua edildi. Anmaya katılanlar, şehit Sekin’in mezarına karanfiller bıraktı.

Sıradaki Haberi Oku  Avrupalı turistler İran zervesyonlarını iptal etti

”BİZ ÖLMEDİK SİZ ÖLDÜNÜZ, BİZ BİTMEDİK SİZ BİTTİNİZ”

Şehidin babası Zeki Sekin, oğlu Fethi’nin nasılnefesine kadar bu vatanı savunduysa, kendilerinin de kanlarınındamlasına kadar vatanı daha da güzelleştirmek için çalışacaklarına ant içtiğini söyledi. Sekin, “Bundan 3 yıl önce bana en büyük acıyı yaşatan eli kanlı, gözü dönmüş, ruhu kirlenmiş, kalbi paslanmış hainlere ve onların yoldaşlarına sesleniyorum; vatanın bağrına fırlattığınız zehirli ihanet okları bizi biz, Fethi ve onun gibi nice kahraman yiğitevladını canları pahasına siper ettikleri iman göğsünde eritip bal kaymak eyledik. Ciğerimize saplanan kızgın demirleri, kor ateşleri göz yaşımızı soğutup, söküp attık. Sizin ihanetiniz bizi birleştirdi. Zayıflatmadı, güçlendirdi. Tüm Türkiye ve umudu Türkiye olan yüz milyonlarca insanvücut oldu. Biz ölmedik, siz öldünüz, biz bitmedik, siz bittiniz. Fethi nasılnefesine kadar bu vatanı savunduysa, bizler de kanımızındamlasına kadar bu aziz ve cennet vatanı daha da güzelleştirmeyeiçtik.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Esenyurtta genç kadını bıçaklayarak gasbetti