Sağlık

Sevgililer Günü hediyesi buzağılarla çiftlik kurdu

Nuriye (42) ile Hüseyin Kayalı (44) çifti, 20 yıl önce severek evlendi. Evliliklerinden üç çocukları olan çift, ailecekbir yaşam sürüyor. Nuriye Kayalı, bir kurumda işçi olarak çalışan eşine tarlalarda çalışarak destek verdi.

Hüseyin Kayalı, 10 yıl önce 14 Şubat Sevgililer Günü öncesialmak istediği eşini arayarak, “Tektaş yüzük mü yoksa buzağı mı alayım?” diye sordu. Nuriye Kayalı, hiç düşünmeden tercihini buzağıdan yana kullandı.

Hayvan çiftliği hayaline bebek şefkatiyle büyüttüğü buzağısıyla kapı aralayan Kayalı, 10 yılda 30 büyükbaş hayvanla “Sevgi” adını verdiği bir çiftlik kurmanın mutluluğunu yaşıyor.

“TEKTAŞ YERİNDE DURACAKTI, BUZAĞIMLA HAYVANLARIM ÇOĞALDI”

Nuriye Kayalı, eşinin bugüne kadar kendisini hiç üzmediğini söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  OneWeb, 34 internet uydusunu uzaya fırlattı

Eşinin kendisinietmek için yaptığı sürprizlerin evliliklerini daha da güçlendirdiğini belirten Kayalı, şunları belirtti:

“Eşim bana iki tercih sunduğunda hiç düşünmeden buzağıyı istediğime hiç pişman olmadım. ‘Tarlada çalışırken yüzüğü kaybederim, buzağının geleceği olur, üretirim’ diye düşündüm. Her şey altın, kıyafet değil. Allah’a şükür o buzağı büyüdü ve onun sayesinde birçok ihtiyacımızı karşıladık. O buzağıdan sonra hayvanlarımız çoğaldı. Biri üniversiteye giden üç çocuğumuzun eğitim masraflarını karşılıyoruz. Ohayatımıza yön verdi. Yüzük almış olsaydım ne olacaktı, yerinde duracaktı. Bana bir katkısı olmayacaktı.”

En değerli hediyesi olan ve çocuk gibi baktığı, biberonla beslediği buzağının fotoğrafını hala sakladığını dile getiren Kayalı, kadınların üretimi sağlayacak hediyelerle dahaolacaklarına inandığınıetti.

“EŞİMİN HEDİYE TERCİHİ BENİ DE ŞAŞIRTTI”

Hüseyin Kayalı da eşiyle evliliklerinin sevgi ve saygı çerçevesinde mutlulukla sürdüğünü söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Yurt genelinde Duman 9 operasyonu

Eşine sürprizler yapmayı sevdiğini, bir 14 Şubat öncesi aradığıarkadaşının sunduğu teklife verdiği cevabın kendisini de şaşırttığını aktaran Kayalı, “Kadınların genelde ziynete, takılara karşı sempatisi var. Eşimin detaş yüzüğü tercih edeceğini düşünmüştümbeni yanılttı. Hayvanları çok sevdiği için buzağıyı istedi. Buzağıyı eve getirdiğimde çokoldu. Elleriyle besledi. Çok çalışarak hayvanlarımızı çoğalttı. Hayvancılıkişimiz oldu.” diye konuştu.

Eşinin buzağıyı tercih etmesine herkesin şaşırdığını anlatan Kayalı, “sevgililer günü buzağısının” hayatlarında dönüm noktası olduğunuetti.