Sağlık

Suriyeliler için 9 kamp kuruldu

Suriye’nin İdlib kentinde, Türkiye ve Rusya’nın girişimleriyle ateşkesedilmesine rağmen Esad rejiminin saldırıları sürüyor.

GÖÇ SAYISI 312 BİNE ULAŞTI

Hemenher gün yaşanan bombalı saldırılar nedeniyle İdlib’den kaçan Suriyeliler, Türkiye sınırına yakın bölgelere göç etti. 1 Aralık 2019 tarihinden beri göç edenlerin sayısı 312 bine ulaştı. Göç edenlerin yüzde 76’sının kadın ve erkeklerden oluştuğu belirtildi.

Türkiye, İdlib’den kaçan Suriyeliler için 9 kamp kurdu İZLE

TÜRKİYE 9 KAMP ALANI HAZIRLADI

Sınırdaşartlar altında yaşayan Suriyelilere yardım elini Türkiye uzattı. Sınırın 20 kilometre içerisinde İdlib’inbölgesinden göç eden Suriyeliler için Harbanuş, Maaret Misrin, Killi, Mashat Ruhi kırsalında 9 kamp alanı belirlendi ve bu bölgelerde kamplar kuruldu.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI YARDIM GÖNDERDİ

Ayrıca AFAD koordinasyonunda 8 STK iş birliğiyle bölgede 7 bin 241gıda kolisi, 7 bin 250hijyen ve temizlik kolisi, 860battaniye, 6 bin 600 ekmek dağıtımı yapıldı.

Sıradaki Haberi Oku  İSMEKin Kürtçe kursunda kontenjanlar doldu

2018 YILINDAN BERİ 5 BİN 628 ADET ÇADIR DAĞITILDI

Öte yandan, 2018 yılından bu yana Suriye’den sınıra yakın yerlere göç edenlere5 bin 628çadır dağıtıldığı ve bu kapsamda 217 bin 320 ihtiyaç sahibine ulaşıldığı bildirildi. Bölgedeki acil ihtiyaçların ise barınma, kamp alanların altyapısı, gıda,sanitasyonu, hijyen, giyim, ısıtma, sağlık yardımları olduğu kaydedildi.