Sağlık

Tarikatlar kurumlara sızıyor iddiası Bakan Güle soruldu

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

“HEPSİNİ TEMİZLEDİK DEMEK REHAVET OLUR”

15 Temmuz’da milletin iradesine el koyma girişiminde bulunan FETÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonlar ve gelinen sonhakkında açıklamalarda bulunan Bakan Gül, “40 yıldır bu yapıyla ve kripto anlayışıyla sızmaya çalışan bir örgütü “40 günde bitirdik, hepsini temizledik” diye bir yaklaşım büyük bir rehavet olur.” dedi.

DEVLETİN İÇERİSİNE HİÇ KİMSE SIZMAYACAK

Devletin içine hiçbir yapının sızmasınavermeyeceklerini dile getiren Adalet Bakanı Gül, “FETÖ’yü yaparken devletin içine başka hiçbir yapının da sızmaması ortak bir çabayla korunması gereken bir değerdir. Devletin içerisine hiç kimse sızmayacak.

DEVLET MEMURU ABİLERDEN EMİR ALMAYACAK

Devlet memuru amirinden başka hiç kimsedenalmayacak. Ne yapıyorlardı? Pensilvanya’danalıyorlardı, abidenalıyorlardı. Senin amirinhiyerarşik olarak. Böyle bir yapıya hiçbir oluşumun bu anlayışa sahip olmayacağı bir çalışmayı büyük bir teyakkuzla sürdürmektevar.”

Sıradaki Haberi Oku  Tarkanın imar dosyası yine reddedildi

TARİKATLAR VE CEMAATLER BAKANLIKLARA SIZIYOR İDDİASI

Bakan Abdülhamit Gül, Hakan Çelik’in “Tarikatların, cemaatlerin bakanlıklara sızdığına dair iddialar çıkıyor. Bunların üzerine gidiliyor mı?” sorusuna şu ifadelerle yanıt verdi: “Ne olursa olsun, hiçbir grubun devletin içine örgütlü bir şekilde sızması, devletin kendi usulleri dışında devletin ele geçirilecek bir mevzi olduğuna inanan hiçbir yapıyaverilemez. Devlet kendi ilkeleriyle güçlü bir şekilde ayakta ancak böyle durur. İllegal ya da ideolojik gruplarla mücadelede en yakın tehdit olarak FETÖ’yü gördük. Usuller, ilkeler, kanunlar bellidir. Türkiye bir hukuk devletidir, hukukun üstünlüğünün üstünde bir güç yoktur. Devlet içinde sızmayaverilemez. Kim neye inanır, neye inanmaz bu konuda hürdür. Bu konuda devlet kendi içindeki sızmalaravermez.